Filtrs

Noticis starptautiskās programmas Award apbalvošanas pasākums

Piektdien, 6.decembrī, Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notika starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award apbalvošanas pasākums.
Pasākumā starptautiski atzītus bronzas, sudraba un zelta līmeņa sertifikātus un nozīmītes saņēma 67 programmas dalībnieki no Latvijas. Jauniešus sveica un apbalvojumus pasniedza Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece Diāna Sīmansone, Lielbritānijas vēstnieka vietnieks Latvijā Ričards Koizumi, viesi no Somijas Award programmas, vice misters Latvija 2012 Guntars Logins, kā arī dziedātāja Olga Rajecka. Pasākumu vadīja Lauris Reiniks un Signe Novoselova. Jaunieši apbalvojumus saņēma par izpildītajām individuālajām izaugsmes programmām – noteiktu laiku visi apbalvotie bija apguvuši jaunas prasmes, darījuši brīvprātīgo darbu, sportojuši un devušies piedzīvojumu ceļojumā. Pasākuma laikā izskanēja aizkustinoši stāsti par jauniešu veiktajiem brīvprātīgajiem darbiem – kā programmas dalībnieki palīdzējuši vientuļiem pensionāriem, mācījuši veciem cilvēkiem datorprasmes, palīdzējuši suņu un kaķu patversmēs.


Pasākums par Eiropas brīvprātīgo darbu

Balvu Centrālās bibliotēkas telpās 10.decembrī no plkst.16:00 - 17:30 notiks informatīvs pasākums par Eiropas brīvprātīgos darbu, kas ir programmas "Jaunatne darbībā" ietvaros. Uz tikšanos tiek aicināti jaunieši, kuri vēlas uzzināt kaut ko vairāk par iespējām ārpus Latvijas veikt brīvprātīgo darbu. Tikšanās laikā tiks izrunāts, kas tad īsti ir Eiropas brīvprātīgais darbs (EBD), kas ir jādara, lai veiksmīgi atrastu EBD projektu, un kā tas ir doties līdz gadam garā ceļojumā uz Spāniju, Itāliju vai Turciju. No 2007.-2013.gadam uz citām ES valstīm EBD projektos no Latvijas bija devušies 883 jaunieši, nepalaid garām šo lielisko iespēju.
Pieteikšanās līdz 8.decembrim sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādot savu vārdu uzvārdu un uzrakstot jautājumus, uz kuriem vēlētos saņemt atbildes tikšanās laikā. Ja nepaspēj pieteikties līdz 8.decembrim, tad par ierašanos pasākumā raksti īsziņu uz telefona numuru 26120141 (Sergejs Andrejevs).


Sapņi piepildās Ziemassvētku laikā!

Ilgi gaidītais brīdis ir klāt! 18.decembrī Balvu Bērnu un jauniešu centrā pulcējās dažāda žanra dejotāji, lai izmēģinātu jaunās deju zāles grīdu. Kā izrādījās tā dejošanai nederēja ne tautu deju, ne sporta deju dejotājiem, bet uz tās labi dejojās studijas Di-dancers audzēkņiem. Kuri atzina ka šo brīdi viņi ir gaidījuši vismaz desmit gadus. Pēc priekšnesumiem, sekoja pateicība atbalstītājiem, tas ir Balvu novada domei, gan savdabīgo krāsu izpildītājiem SIA „Veskor” firmai par paveikto un brīdis, kad citu novērtējumam nododam to, kas izdarīts un kā pārvērstas līdz šim neomulīgās telpas. Kad zālē tika ievests kliņģeris ar salūta svecēm, pozitīvi rosināti, viesi un dejotāji metās līkloču dejā apkārt tam.

Paldies vēlreiz visiem par labajiem novēlējumiem un arī mēs Balvu Bērnu jauniešu centrs novēlam Jums visiem: Klusus, svētīgus Ziemassvētkus! Laimīgu, darbīgu Jauno gadu!

Galerija
 


Panākumi CSDD rīkotajā konkursā „Gribu būt mobils”

Šogad, sākot ar oktobri Balvu Bērnu un jauniešu centrā sāka darboties pavisam jauns interešu izglītības pulciņš „Jaunie velosipēdisti” un jau novembrī komanda „Atraktīvie no BBJC” ar skolotāju Žani Pērkonu startēja CSDD rīkotajā konkursā „Gribu būt mobils”. Ar patiesu prieku varam paziņot, ka „Atraktīvie no BBJC” ir tikuši pusfinālā, jo šogad CSDD rīkotajam konkursam „Gribu būt mobils” bija pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 491 komanda, kas ir par 48 komandām vairāk nekā pagājušā gadā. Līdz ar to pārstāvēta ir ievērojama daļa Latvijas vispārizglītojošo skolu. Šis CSDD konkurss ir īpaši veidots 6.-8.klašu skolēniem – topošajiem un esošajiem jaunajiem mopēdistiem un velosipēdistiem, tas notiek jau septīto reizi. Dalībnieku interese apliecina, ka skolēniem ir liela interese par drošu ceļu satiksmi un tas ir apsveicami.


„Geeks on Wheels”

3.decembrī Balvu Bērnu un jauniešu centra telpās notika „Geeks on Wheels” pasākums, kura ietvaros bērniem un jauniešiem bija iespēja iepazīt jaunākās IT sfēras aktualitātes un Microsoft tehnoloģijas. Klausītājiem bija lieliska iespēja iepazīties uzzināt vairāk par: Windows 8.1 jaunumiem, lietojumprogrammu izstrādi un par to kā padarīt savu lietotni par visspožāku, par spēļu izstrādi uz Xbox Kinect plaformas, par Latvijas Startup vēsturēm kā arī daudz cita!
“Pasākumu sērijas mērķis ir parādīt, ko ir iespējams sasniegt un radīt, darbojoties tehnoloģiju nozarē,” par “Geeks on Wheels” stāsta Aigars Mačiņš, tehnoloģiju evaņģēlists. “Mēs ceram šajos pasākumos gūt atsaucību no skolēniem un studentiem neatkarīgi no tā, cik ļoti viņi pašreiz interesējas par tehnoloģijām. Ar piemēriem, ko mēs stāstīsim un rādīsim, mēs vēlamies iedvesmot, motivēt un aizraut jauniešus gan izmantot tehnoloģijas studiju procesā neatkarīgi no izvēlētās studiju nozares, kā arī parādīt, cik perspektīva ir informācijas tehnoloģiju nozare un aicināt iesaistīties šajā jomā.”
 


Ziemassvētku ieskaņas koncerts "Pa balto laika ceļu"

Balvu Bērnu un jauniešu centrs ielūdz uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu 14. decembrī 18:00 Balvu Muižā. Svētku noskaņu radīs BBJC pulciņu audzēkņi -dziedātāji, dejotāji, ģitāras spēlētāji, kā arī pašapziņas celšanas studijas "Lote" meitenes un citi.
Mīļi gaidīsim Jūs un dalīsimies pirmssvētku priekā!


Balvu Jauniešu iniciatīvu centra aktivitātes decembrim

3.12.- Pankūku cepšana, Galda tenisa turnīrs
6.12.- Svečturīšu gatavošana
8.12.- Papardes zieda filmas skatīšanās „TAVA DZĪVE, TAVA IZVĒLE”
9.12.- Ziemas dekoru veidošana
11.12.- Telpu dekorēšana
13.12.- Eglītes rotāšana
14.12.- Tikšanās ar Māri Lāpānu
18.12.- Seminārs NVO „Raibais kaķis”
20.12. Tējas vakars domubiedriem
22.12.- Pārrunas „Ieklausies, saproti, uzticies.”
23.12.- Labdarības pasākums.
27.12.- Piparkūku vakars „Mana piparkūka”
28.12.- Eglītes rotāšanas meža zvēriem.
29.12.- Atskaites vakars Jauniešu iniciatīvu centrā.
30.12.- Sporta aktivitātes Tālāk izglītības centrā „Rūķu darbnīcas”


Balvu Jauniešu iniciatīvu centra aktivitātes

Joprojām var pieteikties Neformālas izglītības apmācībai:

 • Akustiskās ģitārspēle
 • Elektroniskās ģitārspēle
 • Bungu apmācība
 • Tecktonik dejas
 • Dj apmācība
 • Pasākumu organizēšana
 • Improvizācijas teātris

Pieteikties pa tālruni 28382998,27860990


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Jaunākie numuri izdevumiem "Lauku lapa" un "Zivju Lapa"

SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) nedēļas visaktuālākās informācijas - elektronisko izdevumu Lauku E-lapa skatīt šeit.

Jaunāko „Zivju Lapas” numuru skatīt šeit.


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Balvu Jauniešu iniciatīvu centrs piedāvā iesūtīt savas idejas

 1. „Jaunietis Dzejā” – Esi arī Tu grāmatas autors un iesūti pašsacerētos dzejoļus uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai ienes pats Brīvības iela 48, Balvi. Darbus iesūtīt līdz 10. februārim, 2011. gadam.
 2. „Balvu vēsture”- Apskati vecāku foto albūmu un varbūt Tu atrodi, kādu vēsturisku bildi, kurā ir redzami Balvi? Iesūti mums Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai ienes pats Brīvības iela 48, Balvi. Darbus iesūtīt līdz 28. janvārim, 2011. gadam.
 3. Turpinās video iesūtīšana par tēmu „Mūsdienu Lāčplēsis Balvu novadā.” Darbus DVD formātā iesniegt Brīvības iela 48, Balvi. Darbus iesūtīt līdz 18. janvārim, 2011. gadam.
   

Izaicini sevi Piedzīvojumam

KAM? Tieši tev jaunietim vecumā no 16 – 18gadi, kurš grib piedzīvot piedzīvojumu!
KUR?  Vecpiebalgā – lauku mājā.
KAD? Trīs pilnas dienas no 27.decembra plkst.16:30 līdz 30.decembrim plkst.14:00.
KO? –


Jauniešu seminārs

12.decembrī no plkst. 10:00 – 20:00 „Jauniešu apmācības par Neformālo izglītību”. Atnākot uz semināru tu uzzināsi, kas tas par zvēru ir Neformālā izglītība, ko tas ēd un, kur tas dzīvo. Tev būs iespējas iemācīties jaunus uzdevumus un aktivitātes, kuras varēsi izmantot, pavadot savu brīvo laiku ar draugiem. Kā arī būt to cilvēku vidū, kas augusta beigās kopā ar jauniešiem no vēl četrām Eiropas valstīm kopīgi realizē projektu Balvos. Ja tevi tas interesē pirms tam tev ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kuru tu vari saņemt rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Balvu novada skolu pašpārvalžu tikšanās

Tikšanās notiks 16.decembrī no plkst.10:00 līdz 13:00 Balvu bērnu un jauniešu centra telpās, uz to ir aicināti no katras skolas divi pašpārvalžu pārstāvji. Darba kārtībā ir sākumā ir neliela iepazīšanās un uzdevumi NFi garā. Tad – informācija par Junior Achievement, sponsoru piesaiste Balvos un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras piedāvātās iespējas...


Par atļaujām iegādāties veterinārās zāles no lieltirgotavām 2012. gadā

Zemkopības ministrija informē, ka personas, kuras līdz 2011. gada 1. janvārim saņēmušas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atļauju iegādāties veterinārās zāles no lieltirgotavas savas darbības nodrošināšanai (turpmāk – atļaujas saņēmēji), veterinārās zāles no lieltirgotavas var iegādāties tikai līdz 2011. gada 31. decembrim. To nosaka Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.407 „Veterināro zāļu marķēšanas, izplatīšanas un kontroles noteikumi”.

Atļaujas saņēmējiem, kuri arī pēc 2012. gada 1. janvāra vēlas iegādāties veterinārās zāles no lieltirgotavas, ir jāvēršas PVD, lai saņemtu jaunu atļauju (vairāk informācijas PVD mājas lapā internetā: www.pvd.gov.lv). Prasības atļaujas saņēmējiem ir noteiktas MK noteikumos Nr.407 „Veterināro zāļu marķēšanas, izplatīšanas un kontroles noteikumi”.
 


Zinoši strādājot krūmāji neaugs

Daudzviet nākas redzēt izcirstus /izgrieztus/ krūmājus ceļmalās, pļavās, ganībās, ciematu teritorijā, kuri nākošajā vai jau tekošajā gadā veido daudzskaitlīgi bagātīgus jaunos dzinumus cirtuma /griezuma/vietās un 2-3 gados sakuplo tā , ka šķiet darbs nav bijis darīts. Kas būtu darāms, lai ar vienu kompleksu darbību 5-7 gadiem pieliktu punktu šim jautājumam .
Savulaik Rugāju novada zemnieku saimniecībā „Mežmalas” esošajā Lauku dienā viens no apskates objektiem bija no krūmiem atbrīvota grāvja apskate . Tolaik „Mežmalu”saimnieks Vilnis Kapteinis savlaicīgi pēc mūsu pasūtījuma grāvī, kurā auga krūmāji , tos izzāģēja un svaigi nogrieztos celmiņus apstrādāja ar glifosātu saturošu preparātu. Visi Lauku dienas dalībnieki priecājās par paveikto. Arī šodien nu jau pēc daudziem gadiem pie Stradiņu kaltes-noliktavas šis grāvis ir tīrs, krūmājs neaug.


Izmaiņas Valsts meža dienesta likumā

Šodien, 20. decembrī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus Valsts meža dienesta likumā, kas sagatavoti atbilstoši Valsts meža dienesta (VMD) funkcionālai un strukturālai optimizācijai.


Apstiprināti MK noteikumi par kārtību, kādā veic brucelozes profilakses un apkarošanas pasākumus aitām un kazām

Otrdien, 20. decembrī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādātos Ministru kabineta noteikumus „Kārtība, kādā veic brucelozes profilakses un apkarošanas pasākumus aitām un kazām”. Brucella melitensis ierosinātāja izraisītā slimība – bruceloze – ir zoonoze (infekcijas slimība ar kuru slimo dzīvnieki un cilvēki), tās profilaksē un apkarošanā iesaistās aitu un kazu īpašnieki vai turētāji, pilnvarotie un praktizējošie veterinārārsti un valsts pārvaldes iestādes – Pārtikas un veterinārais dienests, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts, valsts aģentūra „Latvijas infektoloģijas centrs” un valsts aģentūra „Lauksaimniecības datu centrs”.


Pirmo reizi reģistrētiem traktoriem un kombainiem tehnisko apskati varēs veikt reizi divos gados

Šodien Ministru kabinetā apstiprināti grozījumi „Noteikumos par traktortehnikas un tās piekabju valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem”. Tie paredz, ka saskaņā ar grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, sākot no 2012.gada 1.janvāra, pirmo reizi reģistrētiem traktoriem un kombainiem varēs veikt valsts tehnisko apskati reizi divos gados, tādējādi traktoru īpašniekiem samazinot administratīvo slogu. Līdz šim attiecīgie Ministru kabineta noteikumi paredzēja, ka valsts tehniskā apkope jāveic katru gadu vienu reizi gadā. Savukārt, lai pārliecinātos par piekabes tehnisko stāvokli, traktortehnikas piekabi valsts tehniskajā apskatē kontrolēs sakabē ar traktortehniku.
Šodien akceptētajos Ministru kabineta grozījumos „Noteikumos par traktortehnikas un tās piekabju valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem” tiek precizētas arī tehniskās prasības par traktoru motoru dūmošanu, kas rada kaitējumu cilvēkiem un apkārtējai videi. Šie noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.
 


Lauku atbalsta dienesta paziņojums

Lauku atbalsta dienests informē, ka saskaņā ar 2009. gada 19. janvāra Padomes Regulas (EK) Nr.73/2009 ar ko paredz kopējus noteikumus tiešā atbalsta shēmām saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku un izveido dažas atbalsta shēmas lauksaimniekiem, 123.panta 2.punktu vienotā platības maksājuma atbalsts valstī kārtējā gadā pārsniedz kopējo pieejamo atbalsta apmēru, tāpēc, veicot atbalsta izmaksu, vienotā platības maksājuma 2011. gada atbalsta likmei jāpiemēro samazinājuma koeficients 0,94871.
Vienotā platības maksājuma likme 2011. gadā pēc samazinājuma koeficienta piemērošanas ir 50,75 LVL/ha.

Avots: http://www.lad.gov.lv/lv/par-mums/aktualitates-un-pazinojumi/dec/vienotajam-platibu-maksajumam-2011-gada-atbalsta-likmei-piemerots-samazinajuma-koeficients/
 


Veicinās kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību izveidošanu

13. decembrī valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto atbildes vēstules projektu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai uz 2011. gada 16. novembra vēstuli „Par grozījumiem Krājaizdevu sabiedrību likumā”, kas paredz atbalstīt kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību darbības izaugsmi.

Plānotie grozījumi Krājaizdevu sabiedrību likumā paredz attīstīt krājaizdevu sabiedrību darbību, lai lauku uzņēmējiem un iedzīvotājiem radītu priekšnosacījumus pēc iespējas vienkāršai un ērtai naudas noguldījumu izdarīšanai un aizdevumu saņemšanai.

Šie grozījumi ļaus būtiski uzlabot kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību finansējuma piesaistes iespējas un darbības paplašināšanu, kas savukārt pozitīvi ietekmēs pašnodarbināto kreditēšanu un mikrokreditēšanu lauku teritorijās.

  Ņemot vērā iepriekšminēto, Ministru kabinets atbalsta plānoto grozījumu Krājaizdevu sabiedrību likumā tālāku virzību izskatīšanai Saeimas sēdē.

Plašāka informācija pieejama MK mājas lapā: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40233874&mode=mk&date=2011-12-13
 


Izmaiņas valsts atbalsta piešķiršanas kārtībā lauksaimniekiem

13. decembrī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) 2011. gada 1. februāra noteikumos Nr.105 „Noteikumi par ikgadējo valsts atbalstu lauksaimniecībai un tā piešķiršanas kārtību”. Izmaiņas noteikumos paredz pārdalīt finansējumu starp atbalsta pasākumiem, lai mērķtiecīgi izmantotu no valsts budžeta piešķirtos līdzekļus.

Kā liecina Lauku atbalsta dienesta (LAD) apkopotā informācija, 2011. gada pirmajos trijos ceturkšņos neapgūti finanšu līdzekļi veidojas vairākos atbalsta pasākumos, līdz ar to paredzēts šos līdzekļus pārdalīt citiem atbalsta pasākumiem, kuros līdzekļu pieprasījums ir lielāks par pieejamo finansējumu.

Lai nodrošinātu atbalstu par dzīvnieku eksterjera vērtēšanu un ģenētiskās kvalitātes noteikšanu pilnā apmērā, izmaiņas noteikumos paredz palielināt finansējumu zirgkopības nozarei par 9 895 latiem un dzīvnieku audzēšanai netradicionālajās nozarēs par 4 651 latu.

Tāpat izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz palielināt finansējumu 49 645 latu apmērā atbalsta pasākumā „Apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai”, lai kompensētu apdrošināšanas polišu izmaksas visiem atbalsta pretendentiem.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Plašāka informācija pieejama MK mājas lapā: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40236244&mode=mk&date=2011-12-13
 


Paredz kārtību, kāda tiek sniegta informācija Pārtikas un veterinārajam dienestam par iespējamo dzīvnieku infekcijas slimību

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Ziņojamo, reģistrējamo un valsts uzraudzībā esošo dzīvnieku infekcijas slimību saraksts un kārtība, kādā par tām sniedzama informācija Pārtikas un veterinārajam dienestam”, ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē.

Noteikumu projekts nosaka ziņojamo, reģistrējamo un valsts uzraudzībā esošo dzīvnieku infekcijas slimību sarakstu un paziņošanas veidlapu par oficiāli apstiprinātu infekcijas slimību. Tāpat noteikumu projekts paredz kārtību, kādā dzīvnieku īpašnieks vai turētājs, juridiskā persona, kuras uzņēmumā tiek veikti laboratoriskie izmeklējumi, vai tās pilnvarota persona, pilnvarots veterinārārsts, kautuvē praktizējošs veterinārārsts vai jebkura cita persona, kuras rīcībā ir attiecīga informācija, ziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) par ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām.

Noteikumu projektā noteikta arī kārtība, kādā PVD sniedz informāciju Eiropas Komisijai, ja valstī tiek diagnosticēta kāda no ziņojamām infekcijas slimībām.

Noteikumu projekts stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Plašāka informācija pieejama MK mājas lapā: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40235866
 


Nosaka 2011./2012. tirdzniecības gada linšķiedras un kaņepju šķiedras nosakāmo vienību daudzumu linu pārstrādātājiem

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) 2004. gada 27. jūlija noteikumos Nr.635 „Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība šķiedras linu un kaņepju pirmapstrādātājiem un personām, kuras uzskata par apstrādātājiem”, ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē. Izmaiņas noteikumos nosaka 2011./2012. tirdzniecības gada garās linšķiedras un īsās linšķiedras, kā arī kaņepju šķiedru nosakāmo vienību daudzumu par vienu sējumu hektāru.

2011./2012. tirdzniecības gadā garās linšķiedras nosakāmo vienību daudzums ir 2540 kilogrami par vienu linu sējumu hektāru, bet īsās linšķiedras un kaņepju šķiedru nosakāmo vienību daudzums ir 5993 kilogrami par vienu linu un kaņepju sējumu hektāru. Linšķiedras un kaņepju šķiedras nosakāmās vienības ir linu un kaņepju maksimālais šķiedru daudzums kilogramos no hektāra, par kuru šķiedras linu un kaņepju pirmapstrādātājiem ir iespējams saņemt atbalstu.


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei