Filtrs

Piedalies radošo projektu konkursā «Latviešu karavīrs laikmetu griežos»

Biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs» sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centru un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem aicina jauniešus piedalīties pasākuma «Latviešu karavīrs laikmetu griežos» 2014. gada radošo projektu konkursā.

Nolikums


Interaktīvā mācību programma jauniešiem „Tu vari vairāk!” Balvos

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Balvu nodaļa šī gada 2. līdz 9.augustam īstenoja Valsts Lauku tīkla pasākumu „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ar mērķi aktivizēt jauniešus, kuri vēlas mācīties un uzsākt, vai attīstīt savu uzņēmējdarbību laukos, kā arī informēt un izglītot lauku jauniešus par uzņēmējdarbībā sniegtajām iespējām. Pasākumā piedalījās jaunieši vecumā no 18 - 30 gadiem.

Pirmā pasākuma diena jauniešiem tika organizēta kā informatīvā diena, kuras laikā tika sniegta informācija par pasākuma gaitu, noteikumiem un gaidāmo rezultātu. Jaunieši tika informēti par iespēju piedalīties SIA „LLKC” organizētajā konkursā „Laukiem būt!”. Visas informatīvās dienas garumā dalībniekiem bija iespēja uzzināt par finansējuma piesaistīšanas iespējām laukos biznesa uzsākšanai, uzdot jautājumus bankas pārstāvei. Par uzņēmējdarbības veidiem, formām, sabiedriskajām aktivitātēm laukos, citiem finansējuma piesaistīšanas instrumentiem stāstīja nevalstisko organizāciju, tūrisma informācijas centra un NVA pārstāvji. Jaunieši uzzināja labas prakses piemērus un projektu pieredzi no jaunā lauku uzņēmēja.

Interaktīvai programmai jauniešiem „Tu vari vairāk” pieteicās 26 jaunieši no Balvu, Viļakas un Rugāju novadiem. Mācības norisinājās augustā četras dienas, kuras ikdienā apmeklēja 12 jaunieši.

Pirmajā mācību dienā komandu attīstības treneris Māris Resnis jauniešiem radīja brīvu un atraisītu atmosfēru, kuras laikā viņi iepazina viens otru, izveidoja komandu, uzzināja, ka veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatā ir laba ideja, virzīja to darbībā un izstrādāja ideju attīstības stratēģiju.

Otrajā mācību dienā Balvu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Liene Ivanova jauniešiem stāstīja par uzņēmējdarbības pamatiem un ražošanas resursiem. Turpinot iesākto tēmu par ideju, diskusiju rezultātā jaunieši uzzināja, ka idejas attīstības pamats ir veiksmīgs biznesa plāns. Teorija nepārtraukti mijās ar praktiskiem piemēriem no uzņēmumu ikdienas saimnieciskajā darbībā. Mācību dienas otrajā pusē tika uzsākta idejas tālāka attīstība rīcības plānā. Par savu pieredzi, uzsākot uzņēmējdarbību, stāstīja divi jaunie uzņēmēji, kuri darbojas dažādās nozarēs – biškopībā, graudkopībā un veselības uzlabošanā.


Jaunatnes diena


Sākusies meža dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir uzsācis meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcīnu izvietošana, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, uzsākta Vidzemes reģionā – no Cēsīm un turpināsies līdz pat septembra beigām, izvietojot vakcīnas visā Latvijas teritorijā.
Meža dzīvnieku vakcinācijai tiek izmantota novājināta trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturoša vakcīna „Lusvulpen”. Vakcīnas tiks izvietotas vienmērīgi – 20 līdz 23 vakcīnas uz 1 km2.
Uzmanību - PVD aicina iedzīvotājus, kuri pamanījuši vakcīnu - brūnganu kubiņu, nedaudz mazāku par sērkociņu kastīti, to neaiztikt, jo meža dzīvnieki sajutīs cilvēku smaržu un ēsmu neēdīs. Īpaši jāpieskata bērni un mājdzīvnieki. Tā kā vakcīnas tiek kaisītas no gaisa, nav izslēgts, ka tās nokrīt arī apdzīvotu vietu tuvumā, kur var piesaistīt bērnu un savā vaļā palaistu dzīvnieku – suņu un kaķu interesi.
Lai gan vakcīna nav bīstama ne cilvēkam, ne mājdzīvniekam, ne apkārtējai videi, tā ir paredzēta lietošanai tikai meža dzīvniekiem, tāpēc vakcīnu nedrīkst aiztikt. Ja cilvēks nonācis tiešā saskarsmē ar vakcīnu (ēsmas iekšpusē tā ir šķidra) – tā nonākusi acīs vai brūcē, jāvēršas pie ārsta. Vakcīna nav bīstama mājdzīvniekiem, tomēr, ja ir aizdomas, ka suns vai kaķis ir „pagaršojis” vai apēdis vakcīnu un viņa pašsajūta ir pasliktinājusies, noteikti jāvēršas pie veterinārārsta.
2013. gada pirmajā pusgadā, līdzīgi kā pēdējos trīs gadus, pateicoties regulārajām lapsu un jenotsuņu vakcinācijas kampaņām pret trakumsērgu, Latvijā nav konstatēts neviens savvaļas dzīvnieku saslimšanas gadījums ar šo bīstamo infekcijas slimību.
 


Jaunākie "Lauku lapa" un "Zivju lapa" numuri


Balvu bērnu un jauniešu centrs uzsāk audzēkņu uzņemšanu 2011./2012. mācību gadam.

Balvos, Brīvības ielā 48 no 9.00 – 17.00  ( Informācija 26322415,26520322)

Programmas:

Vizuālā un lietišķā māksla

 • Rokdarbu pulciņš 1.-5. klasei „Čaklie pirkstiņi”, pedagogs Inese Hmara
 • Rotaslietu izgatavošana 5.-12. klasei , pedagogs Skaidrīte Veina
 • Klūdziņpīšanas pulciņš, pedagogs Skaidrīte Veina

Tehniskā jaunrade

 • Kokapstrādes pulciņš , pedagogs Dzintars Putniņš

Mūzika,teātris un dejas

 • Teātra studija, pedagogs Vaira Resne
 • Teātra sagatavošanas grupa, pedagogs Vaira Resne
 • Dejas bērniem no 4-6 gadiem , pedagogs Dita Nipere,
 • Mūsdienu dejas iesācējiem ( 7-11 gadi), pedagogs Dita Nipere
 • „Di - dancers”( Junior) dejotāji ar pieredzi( 12-15 gadi), pedagogs Dita Nipere
 • Hip Hop solisti un dueti – dejotāji ar pieredzi ,pedagogs Dita Nipere
 • „Di – dancers ” ( Jaunieši) – dejotāji ar pieredzi ( 16-18gadi), pedagogs Dita Nipere
 • Pašapziņas celšanas studija „Lote”, pedagogs Līga Moroza – Ušacka

Citas izglītojošās programmas

 • Angļu valoda bērniem ( 5-7 gadi), pedagogs Dita Nipere
 • Foto pulciņš , pedagogs Dzintars Putniņš
 • Gidu pulciņš, pedagogs Irēna Šaicāne

Brīvais laiks un atpūta

 • Brīvā laika centrs, darbs laiks darbdienās no 13.00 – 18.00, pedagogs Inga Kataja - Paegle
 • Jauniešu klubiņš , darba laiks no 14.00 – 19.00, pedagogs Maruta Laicāne

Nāc pulkā!

 • Iepazīsties ar pulciņa skolotāju un  noskaidro nodarbību laikus!
 • Iepazīsties ar Balvu bērnu un jauniešu centra  iekšējās kārtības noteikumiem!
 • Pārdomā un pārliecinies, vai Tava izvēle atbilst Tavām vēlmēm, vai spēsi visu apvienot ar mācībām skolā vai citām ārpusstundu nodarbībām!
 • Atnes vecāku parakstītu iesniegumu (ja Tev jau ir 18 gadi, tad iesniegumu vari rakstīt pats - un reģistrē to pie lietvedes)!

Pašapziņas celšanas studija "Lote" uzņem jaunus dalībniekus!

Uzņem dalībniekus no 4-18 gadu vecuma
Programmā iekļautās nodarbības:

veselīgs dzīvesveids,
runas kultūra,
uzvedības kultūra,
horeogrāfija- deju un šovu iestudējumi,
defilē,
stājas korekcija,
dietoloģija,
psiholoģija,
radošās darbnīcas,
aktiermeistarība,
etiķete,
stils un mode,
tēls un imidžs,
skaistumkopšana,
grima veidošanas pamati,
foto testi,
tērpu šūšana,
piedalīšanās šovos, modes skatēs un konkursos


E-konsultēšana bērniem un pusaudžiem

Kas tas ir?
E-konsultācijas ir ērta un mūsdienīga konsultāciju saņemšana izmantojot internetu. Tā sniedz iespēju saņemt speciālista konsultāciju caur e-pastu.


Paldies čaklajiem jauniešiem!

Jaunība ir iespēju, uzdrošināšanās un pašapliecināšanās laiks, organizējot Jauniešu dienu, viens no svarīgākajiem uzdevumiem bija jauniešu piesaiste pasākuma organizēšanā. Balvu bērnu un jauniešu centra darbinieki izsaka lielu pateicību tiem jauniešiem, kuri aktīvi un radoši iesaistījās pasākuma tapšanā un realizēšanā. Paldies Edgaram Oplucānam, Valdim Kazākam, Sergejam Andrejevam, Edgaram Kaļvam, Annai Lauskiniecei, Vahtangam Luašvili, Viesturam Smoļakam, Darjai Ivanovai, Ilvai Lazorenko, Edgaram Žīguram, Santai Komanei, Kristīnei Ercikai, Krišjānim Lauskim, Kristiānai Apšeniecei, Laurim Penneram, Kasparam Cielavam, Jānim Zvejniekam, Dzintaram Cielavam, Sigurdam Melnim, Miķelim Pirkstam, Dzintaram Jeršovam, Edgaram Liepiņam un Ingaram Keišam!

Balvu bērnu un jauniešu centra darbinieki
 


Pateicība pasākuma „ZAĻAIS TROKSNIS” atbalstītājiem

Pašā vasaras zaļumā Balvu novadā jaunieši piedzīvoja neparastu notikumu – Jauniešu dienu „Zaļais troksnis”, uz kuru ieradās dalībnieki no novada pagastiem, Rēzeknes, Tukuma, Rīgas, Gulbenes, Litenes un Rugājiem. Kopīga sportošana, sadziedāšanās, dejas un dažādas darbnīcas vienoja visus apmeklētājus dienas pasākumā, bet īpašu prieku vakara daļā klātesošajiem dāvināja muzicējošās grupas un dīdžejs RII.


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Jaunākie numuri izdevumiem "Lauku lapa" un "Zivju Lapa"

SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) nedēļas visaktuālākās informācijas - elektronisko izdevumu Lauku E-lapa skatīt šeit.

Jaunāko „Zivju Lapas” numuru skatīt šeit.


Līdz 3.septembrim var pieteikties uz atbalsta maksājumu „Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana”

Lauksaimnieki, kuri  jau ir uzņēmušies piecu gadu saistības par lauksaimniecības dzīvnieku, līdz 3.septembrim var pieteikties uz Agrovides apakšpasākumu „Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana” (LDGRS).

Uz LDGRS var pieteikties arī tie atbalsta pretendenti, kuru  lauksaimniecības dzīvnieki šogad pirmo reizi ir atzīti par atbilstošiem ģenētisko resursu saglabāšanas kritērijiem.

2012.gadā šo atbalsta maksājumu var saņemt vietējo nozīmīgo lauksaimniecības dzīvnieku šķirņu – Latvijas brūnās un Latvijas zilās šķirnes govju, Latvijas baltās šķirnes cūku, Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, Latvijas zirgu šķirnes braucamā tipa zirgu, Latvijas vietējā kazu šķirnes – audzētājs, ja ganāmpulks ir viņa pārraudzībā atbilstoši normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku pārraudzību.

Aizpildīts iesniegums pasākuma ”Agrovides maksājumi” apakšpasākumam ”Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana” 2012. gadā (turpmāk Iesniegums) jāiesniedz Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs līdz š.g. 3.septembrim (līdz 28.septembrim ar atbalsta apjoma samazinājumu).

Šogad Iesniegumu var iesniegt, izmantojot arī Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS). Tādēļ LAD klientiem piedāvā izmantot EPS sniegtās priekšrocības - sagatavot Iesniegumu un pievienot pavaddokumentus elektroniski, kas ļaus ietaupīt laiku un izvairīties no neprecizitātēm tā aizpildīšanā.

Tā kā EPS ir pieejams tikai tiem klientiem, kuri noslēguši līgumu par EPS pakalpojumu izmantošanu, LAD aicina lauksaimniekus šādu līgumu noslēgt.

Atgādinām, ka LDGRS  apakšpasākuma mērķis ir saglabāt, aizsargāt un pavairot vietējās izcelsmes nozīmīgo šķirņu lauksaimniecības vaislas dzīvniekus, kuri nacionāli un starptautiski ir atzīti kā apdraudētas populācijas.

Sīkāka informācija par visiem atbalsta saņemšanas nosacījumiem, kā arī EPS un tā lietošanu atrodama LAD mājas lapas www.lad.gov.lv sadaļā Tiešie maksājumi un Elektroniskā pieteikšanās sistēma.


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Rīko informatīvo semināru

Latvijas Lauku izglītības centra Balvu nodaļa sadarbībā ar biedrību „Balvu rajona partnerība” rīko informatīvo semināru par LEADER pieejas pasākumu īstenošanu„LEADER projektu konkursa 5.kārtā izsludinātās rīcības, aktivitātes, pieejamais finansējums.”

Programma

Norises vieta: Brīvības iela 46a, Balvi, Balvu novads, LV-4501; ZA RLP Balvu sektora zāle

Datums: 2012. gada 20.augusts

Darba kārtība:

10.00 – 10.20 – iepazīšanās ar Leader programmas 5.kārtas nosacījumiem un Balvu rajona attīstības stratēģijas atbalstāmajām rīcībām un iepriekšējās kārtās realizētiem projektiem. /Lektore Vineta Zeltkalne

10.20 – 11.10 – iepazīšanās ar projekta pieteikuma veidlapu, tās aizpildīšana, informācija par iesniedzamajiem pavaddokumentiem

/Lektore Vineta Zeltkalne

11.10 – 11.30 – tipiskākās kļūdas aizpildot projekta pieteikuma veidlapu un iepazīšanās ar biedrības “Balvu rajona partnerība” vērtēšanās kritērijiem – atbilstību vietējai stratēģijai

/Lektore Vineta Zeltkalne

11.30 – 12.00 Informācija par projektu iespējām mājražotājiem

/Lektore Vineta Zeltkalne

 

Sīkāka informācija zvanot pa tālr. 64507216 vai mob.tālr. 29373559 (stratēģijas administratīvajai vadītājai Vinetai Zeltkalnei).


Organizē mācību un pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju

No 27.-29.augustam LLKC Zivsaimniecības sadarbības tīkls organizē mācību un pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju. Brauciens paredzēts akvakultūras uzņēmējiem un speciālistiem.
Brauciena mērķis apskatīt Igaunijas pieredzi akvakultūrā, zušu, storu un foreļu audzētavas. Brauciena programma un apskates objekti būs zināmi tuvākajās dienās, pēc pieteikumu apkopojuma.
Brauciens ir pilnībā apmaksāts (organizatori sedz transporta, viesnīcas, apdrošināšanas izmaksas).

Lūgums nekavēties ar pieteikšanos. Priekšroka tiks dota tiem, kuri pirmie akceptēs savu dalību. Piesakoties norādīt savu kontaktinformāciju.

Kontaktinformācija: Kristaps Gramanis
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
mob. tel. 28304909


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Iespēja mūsu novada augļkopjiem

20. septembrī Latvijas Valsts augļkopības institūts organizē augļkopjiem pieredzes apmaiņas braucienu uz Lietuvu. Tā laikā paredzēts iepazīties ar ābolu ražošanu Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalsta reģionā. Apmeklēsim ābeļdārzus, kur iepazīsim tur audzētās ābolu šķirnes, ābolu audzēšanas tehnoloģiju, kā arī ražas vākšanas procesu un ābolu uzglabāšanu.


Aicina uz pieredzes apmaiņas braucienu gaļas lopu audzēšanā

Pavasara rīkotajās sanāksmēs novados, daudzi lauksaimnieki interesējās par lopkopības jautājumiem, to norādot atsauksmju anketās . LLKC Balvu nodaļas speciālisti, saskaņojot šo jautājumu ar Ziemeļvidzemes reģiona ciltsdarba speciālisti Allu Tilgasi , izvēlējās maršrutu trīs gaļas lopu audzēšanas saimniecībās apskatei Gulbenes, Alūksnes, Apes novados, kur informāciju sniegs saimniecību vadītāji - par rezultātiem lopu izsolēs, to realizāciju, audzēšanu. Būs iespēja apskatīt Simentāles, Limuzīna, Šarolē šķirnes lopus, par iespēju tos iegādāties pavairošanai. Aicinām piedalīties visus, kam interesē un plāno nodarboties vai nodarbojas ar gaļas lopu audzēšanu . Izbraukšana plānota 8. septembrī plkst 9:00 no LLKC Balvu nodaļas Balvos Brīvības ielā 46a. Maksa par autobusa pakalpojumiem orientējoši 5 Ls. Par cik vietu skaits ierobežots, aicinām pieteikties pa telefonu 29214329.


Par iespējām iegādāties sertificētu ziemāju graudaugu sēklu

Ir pienācis laiks, kad turpinās ražas vākšanas darbi, bet jau pie sliekšņa ziemāju graudaugu sējas agrotehniskie termiņi 15.augusts līdz 15.septembrim. Aizvadītā ziema bija pārbaude mūsu sējumiem, tāpēc steigsim uzzināt par kvalitatīvas sēklas materiālu, ko varam iegādāties nākošā gada ražai.


Ai, ābolīti sārtvaidzīti, nāci manā dārziņā!

2011. gada 27. jūlijā Rugāju novadā notika Dārzu diena, ko rīkoja Rugāju novada pašvaldība un Latvijas Agronomu biedrības Balvu nodaļa. Šoreiz Dārzu dienas galvenais mērķis - iepazīties ar augļu koku vainagu veidošanu gan jauniem, gan vecākiem kokiem.
Tradicionāli jau 20. gadu Balvu pusē Augļkopības nozares jautājumi tika risināti un interesentu uzmanība piesaistīta sākotnēji ar braucieniem uz Valsts Dobeles Augļkopības institūtu, SIA „Pūres dārzi”, vēlāk jau uz mūspuses lauksaimnieku topošajiem komercdārziem. Mūsu lielākais palīgs šo jautājumu risināšanā bija un ir Dr. agr. Māra Skrīvele. Uzstājoties seminārā viņa teica, ka Balvu pusē ciemojoties jau gandrīz 20 gadus.


Lauksaimniekiem piešķirs vēl 30 litrus dīzeļdegvielas, kas atbrīvota no akcīzes nodokļa

Zemkopības ministrija informē, ka, ņemot vērā lauksaimniecības produkcijas ražotāju intensīvo darbu vasaras mēnešos Lauku atbalsta dienests līdz šī gada 15. augustam piešķirs nākamo dīzeļdegvielas, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu, apjomu – 30 litrus par vienu atbilstošās platības hektāru.

Plašāka informācija - šeit.


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei