Filtrs

Ienāc – BBJC Atvērtajās durvīs

10. septembra pēcpusdienā, Balvu Bērnu un jauniešu centrā (BBJC)  ieskanējās daudzbalsīgi bērnu smiekli, domīgas pieaugušo sejas un dažādās vietās bija jāpārvar šķēršļi.

Pagalmā BBJC viesus sagaidīja jautrā Pepija un viņas draudzene Zepija. Pepija lika visiem atcerēties kā lecamas klasītes, vai arī ļoti priecājās, kad kāds piedāvāja citu variantu. Centra ciemiņi nopelnīja mazās konfektes un devās BBJC labirintā, lai meklētu interesējošo interešu pulciņu, iepazītos ar skolotāju.

Pārsteigums un nākamais izaicinājums gaidīja visus, kas devās satikties ar angļu valodas pasniedzēju un Di-dancers studijas vadītāju Ditu Niperi. Šķēršļu josla no norobežojošas lentas lika iesildīties visa koridora garumā gan mazajiem, gan lielajiem, gan vecākiem. Dita atzina, ka iepriecinoši ir tas, ka zēnu rindas Di- Dancers šogad būs kuplākas. Arī bērnu rindas, kas grib mācīties angļu valodu, līdz 1. klasei veidojas, jo vecāki grib savu atvasi sagatavot nopietnajam darba cēlienam.


Daugavpils teātris piedāvā unikālu iespēju – kļūt par teātra aktieri!

Daugavpils teātris sadarbībā ar Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu "Saules skola" aicina visus, kas sapņo par profesionālu teātra karjeru, stāties skatuves mākslas speciālistu apmācībā. Izejot divu gadu intensīvu studiju kursu, absolvents iegūs dokumentu, kas apstiprinās viņa profesionalitāti kā skatuves mākslas speciālistam, bet svarīgākais, ka tas dos iespēju papildināt Daugavpils teātra trupu.

Iespēja pieteikties ir līdz 18. oktobrim, iesniedzot dokumentus Saules skolā (Parādes iela7). Pieteikties var personas vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kam ir atestāts par vidējo izglītību.

 

Vairāk informācijas: www.saules.lv un www.daugavpilsteatris.lv (tālr.: 65426321)


Nāc uz lapeni Tilžā

Šajā vasarā Tilžā tika realizēts projekts „Nāc un izmanto brīvi” (2013-KNHM -1-52), kuru veica Tilžas jauniešu biedrība „nextHorizont”. Tilžas jaunieši laiku atpakaļ ir izveidojuši biedrību „nextHorizont” ar mērķi veicināt Tilžas jauniešu dzīves uzlabojumu savā pagastā. Tādēļ piedalījās projektā, lai paši varētu izgatavot un uzstādīt lapeni biedrības vajadzībām, kuru izmantos kā telpu āra nodarbībām.
Biedrība „nextHorizont” vienojās ar skolas vadību, ka lapene tiks novietota uz Tilžas vidusskolai piederošās zemes, kura atrodas Tilžas upes krastā un būs brīvi pieejama pašiem, tūristiem, skolēniem, sportistiem, ģimenēm, viesiem un citiem. Pie lapenes jau iepriekš bija labiekārtota ugunskura vieta.


"Lauku e-lapa" jaunais numurs

Lasīt šeit.


"Lauku e-lapa" jaunais numurs

Lasīt šeit.


13.Saeimas vēlēšanas

SAIEMA 2  

2018.gada 6.oktobrī, notiks 13.Saeimas vēlēšanas. Saeimas vēlēšanu sarīkošanā ir iesaistītas trīs līmeņu vēlēšanu komisijas – Centrālā vēlēšanu komisija, 119 republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas, kā arī vairāk nekā tūkstotis vēlēšanu iecirkņu komisiju Latvijā un ārvalstīs.

Balsošanas dokumenti 13.Saeimas vēlēšanās ir:

1) derīga Latvijas pilsoņa pase,

2) derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID) kopā ar vēlētāja apliecību.

Vēlēšanu tiesības

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Saeimas vēlēšanās vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs, bet par dalību vēlēšanās vēlētājam pasē izdara īpašu atzīmi – spiedogu.

Savukārt vēlētājiem, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, bet nav derīgas pases, no 2018.gada 24.septembra līdz 2018.gada 5.oktobrim jāizņem vēlētāja apliecība.


Bezmaksas seminārs par ogulāju audzēšanu

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Balvu konsultāciju birojs aicina ikvienu interesentu apmeklēt izglītojošo semināru “Kvalitatīva augkopības produkcijas ražošana – ogulāju audzēšana”.

Semināra norises laiks:2018.gada 27.septembris no plkst.10.00 līdz 17.00

Norises vieta:Balvi, Brīvības iela 46a (2.stāva zāle)

Lektori:

  • Māris Narvils– SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” vecākais specialists dārzkopībā
  • Liene Dabiņa - SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” ekonomikas konsultante

Izglītojošais seminārs paredzēts interesentiem, kuri vēlas uzzināt kā izaudzēt kvalitatīvu produkciju no ogulājiem. Seminārā lektors Māris Narvils stāstīs par dažādu krūmogulāju audzēšanas agrotehniku atbilstoši Austrumlatvijas klimatiskajiem apstākļiem, šķirņu izvēli integrētai un bioloģiskajai audzēšanai. Sīkāk tiks pastāstīts par krūmcidoniju audzēšanas galvenajiem nosacījumiem Austrumlatvijā.

Ekonomikas konsultante Liene Dabiņa pastāstīs par ekonomiskajiem aspektiem ogulāju audzēšanā - izmaksu aprēķināšanu un ES līdzekļu piesaisti ilggadīgo stādījumu ierīkošanai.

Lūgums interesentiem pieteikties līdz 26.septembrim. Vēlams jau iepriekš sagatavot jautājumus par sev interesējošām tēmām ogulāju ierīkošanā.

Kontaktpersona - Arita Boka, SIA “LLKC” Balvu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante, tālr. 29471841 vai e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..


BBJC aktīvo jauniešu grupai Kalmārs izveidots savs informācijas blogs!

No 2011.gada oktobra „Kalmārs” maz pamazām ir attīstījies, audzis un sasniedzis jaunus un vēl neredzētus augstumus. Savu ieguldījumu tam ir devusi arī mūsu korespondente Kristīne Anotnova, kas pirms pāris dienām radīja mūsu radošās apvienības blogu, kas tagad ir pieejams ne tikai pašiem kalmāriešiem, bet arī ikvienam interesentam. Tātad, ja tu vēlies uzzināt, kā mums iet un kas tiek plānots mūsu radošajās galviņās, tad ielūkojies: http://kalmars.wordpress.lv/ protams, šis blogs vēl ir tikai sākuma stadijā, bet ar laiku Kristīne ar mūsu pārējo vislielāko morālo atbalstu to pilnveidos līdz vissmalkākajai detaļai.


Solidaritāte - fotoeseju konkurss

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs piedāvā ikvienam interesentam piedalīties fotogrāfiju-stāstu konkursā, kurā tiktu attēlota starppaaudžu solidaritāte. Konkursa tēma aktualizē 2012. Eiropas gadu, ko Eiropas Savienība ir pasludinājusi par Eiropas Aktīvo vecumdienu un paaudžu solidaritātes gadu. Eiropas gada galvenais uzdevums ir vairot pasākumus, kas palīdz cīnīties pret diskrimināciju, kas saistīta ar vecumu, kā arī pārvarēt ar to saistītos stereotipus.

Konkursa ietvaros jāiesūta fotogrāfijas un stāstu par divu vai vairāk paaudžu sadarbību un vecākās paaudzes aktīvu iesaistīšanos sabiedriskās un/vai sportiskās aktivitātēs. Iesūtītos darbus vērtēs žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli fotogrāfi, Eiropas Parlamenta deputāti un EPIB Latvijā vadība. Darbus vērtēs divās kategorijās - fotogrāfija un stāsts.

Konkursā iesūtītie materiāli tiks publicēti interneta portālā DELFI īpašā vietnē www.delfi.lv/solidarite, kur būs iespēja par tiem nobalsot no 2012.g. 15. līdz 22.oktobrim. No konkursa labākajiem darbiem izveidos izstādi ES mājā Rīgā. Sešu vislabāko darbu autori saņems pārsteiguma balvas.


BBJC direktores iesvētības

Galvenā lielā pārmaiņa Balvu Bērnu un jauniešu centrā ir jauna direktore – Olita Loseva. Viņas iesvētības bija svarīgākais dienaskārtības jautājums mūsu nenopietni nopietno „kalmāriešu” tikšanās reizē. Tieši tādēļ, trešdienas vakarā, sapulcējušies bērnu un jauniešu centrā, ķērāmies vērsim pie ragiem. Sagaidījuši direktori, ievedām viņu „procedūru kabinetā” un veicām „rentgenu”. No tā visa sanāca lieliska dāvana – dekors ar direktores portretu un mūsu  laba vēlējumiem. Nākamajā pārbaudījumā mēs atklājām direktores Olitas slēpto talantu – dziedāšanu, jo karaokes dziesma „Nāk nakts” viņas izpildījumā skanēja visnotaļ pārliecinoši. Kā pēdējais, bet vissvarīgākais uzdevums bija savu pavārprasmju atrādīšana. Bija sagatavoti dārzeņi, no kuriem viņai bija jāpagatavo sautējums, jauniešus izmantojot par savu darbaspēku. Olita to paveica labāk nekā mēs būtu varējuši iedomāties – silts, smaržīgs un ārkārtīgi gards sautējums bija tieši laikā pēc tik smagiem pārbaudījumiem. Dienas kopsavilkums: jaunā direktore iesvētīta un atzīta par savējo, vēderi pilni un noskaņojums labs. Ko vēl var vēlēties?!


Gulbenes jauniešu centram "Bāze" - 6 gadi

Aktīvie, radošie jaunieši no Balvu bērnu un jauniešu centra  Kristīne Antonova, Raitis Vizulis, Emīls Tjunītīs kopā ar jaunatnes lietu speciālisti Ināru Frolovu 7.septembrī devās uz Gulbenes jauniešu centru "Bāze", kur Gulbenes jaunieši svinēja sešu gadu jubileju. Svinības  bija apvienotas  ar centra telpu prezentāciju pēc veiktajiem remontdarbiem ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu. Tika griezta jauno telpu atklāšanas lentīte, bija daudz ziedu, balonu, uzrunu un apsveikumu. Pasākuma dalībnieki uzzināja, ko nozīmē šā centra jaunās - multifunkcionālās - iespējas un varēja tās izmēģināt.


BBJC nodarbību grafiks

Grafiku skatīties šeit.


BBJC piedāvā


Tautas dejas "Rakarīši"


DI-DANCERS piedāvā


Kalmāra pirmais zvans

Pirmajā skolas dienā noritēja arī Balvu Bērnu un Jauniešu centra grupas Kalmārs pirmā tikšanās. Tās laikā lielākais ieguvums bija atkalsatikšanās vienam ar otru pēc vasaras brīvlaika. Noteikti pozitīva bija arī pirmā iepazīšanās ar jauno BBJC direktori Olitu. Viņai gan priekšā pamatīgs darbs ne tikai iejūtoties jaunajā darba vidē, bet arī sagaidot iesvētības, kuras Kalmāra jaunieši plāno jau nākamajā tikšanās reizē. Tās laikā arī oficiāli sadalīsim savus darba pienākumus un izplānosim tuvākās aktivitātes. Bet tas tomēr nākamajā reizē, jo šoreiz bijām pārāk aizņemti daloties vasaras piedzīvojumos un cienājoties ar pīrāgiem, ko bija sarūpējusi jaunā direktore un mūsu mīļā vadītāja Ināra. Pirmais, nē trešais septembris sagaidīts, un atliek tikai novēlēt veiksmi sev un citiem jaunajā mācību gadā.


Piedalies seminārā „Lauksaimniecībā neizmantojamās zemes izmantošanas veidi mežsaimniecības produktu ieguvei”

Seminārs notiks 30.septembrī Gulbenes novada Litenes pagastā.

Semināra programma


Konkursā „Brīvprātīgais 2012” aicina jauniešus pārliecināties par brīvprātīgo darba ieguvumiem

Izglītības un zinātnes ministrija aicina visus Latvijas jauniešus vecumā no 13 – 25 sadarbībā ar savu pašvaldību, kādu nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru veikt brīvprātīgo darbu un piedalīties konkursā „Brīvprātīgais 2012”. Tā mērķis ir veicināt jauniešu interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt jauniešu iesaistīšanos brīvprātīgo darba veikšanā.

Diāna Sīmansone, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā: „Mēdz teikt, ka labāk vienreiz piedzīvot nekā desmitreiz dzirdēt. Tāpēc arī aicinām jauniešus praktiski paveikt kādu labu darbu kā brīvprātīgajiem, lai viņi paši varētu pārliecināties par ieguvumiem, iespējām, gandarījumu un pieredzi kādu sniedz brīvprātīgo darbs.”

Lai piedalītos konkursā, jauniešiem jāizveido komanda no 6 – 10 cilvēkiem. Dalībnieki var pārstāvēt vienu vai vairākas klases, skolu, jauniešu centru, nevalstisko organizāciju, pašvaldību vai vienkārši draugu, domubiedru grupu. Brīvprātīgo komandām jāveic jebkura veida brīvprātīgo darbu Latvijā. Tas var būt dažu stundu, vienas vai vairāku dienu pasākums, vairāku nedēļu vai mēnešu darbs. Darbu var veikt klātienē vai neklātienē – kā e-brīvprātīgo darbu. Obligāts nosacījums dalībai konkursā ir, veicot brīvprātīgo darbu, sadarboties ar pašvaldību, valsts iestādi, jaunatnes iniciatīvu, interešu centriem vai kādu nevalstisku organizāciju, noskaidrojot to vajadzības un vēlmes un atbilstoši saskaņojot veicamo brīvprātīgo darbu. Var pieteikt gan jau šogad iepriekš veiktu brīvprātīgo darbu, gan arī paspēt vēl to izdarīt līdz š.g. 14. novembrim.


Brīvā laika centriņš

Attīstot Balvu bērnu un jauniešu centra ideju ar septembra sākumu Balvu bērnu jauniešu centrā darbību uzsācis Brīvā laika centriņš, kurā pēc skolas pulcējas tie skolēni, kuri vēlas ar saviem vienaudžiem pavadīt brīvo laiku.
Skolēni novērtē to, ka katru dienu viņi tiek sagaidīti, skolotāja Inga Kataja – Paegle rosina visus iesaistīties spēlēs un aktivitātēs, pašai piedaloties komandās, atbalstot, mācot sadarboties un adekvāti novērtēt sevi un citus.


Aicinām pieteikt jauniešus „ Jauniešu balvai 2011"

Aicinām pieteikt Balvu novada jauniešus (13-25 gadi) – skolēnus, studentus un strādājošus jauniešus NVO, kuri darbojas sabiedriska labuma mērķu sasniegšanai Balvu novadā un īsteno kādu no konkursa prioritātēm, „Jauniešu balvai 2011”.
Konkursa mērķis ir apzināt Balvu novada aktīvos jauniešus un jauniešu grupas, veicinot viņu aktīvu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē un popularizējot individuālu talantu pilnveidošanu.
Konkursu organizē: Balvu bērnu un jauniešu centrs.

Konkursa nolikums - šeit.
Konkursa pieteikuma anketa - šeit.
 


Balvu bērnu un jauniešu centra nodarbību grafiks

Diena Laiks Telpa Pulciņš Skolotājs
Pirmdiena 16.45 – 17.45 Deju zāle 1. stāvs
2. telpa
Di-dancers Juniori Dita Nipere
17.50 – 18.30 Mūsdienu dejas iesācējiem
18.35 – 19.35 Di – dancers jauniešiem
17.20 BVĢ aktu zāle Tautas dejas „Rakarīši” Lucija Bukša
19.00 KAC Teātra studija Vaira Resne
Otrdiena 16.30 – 17.50 2. stāvs 20. telpa Rotaslietu un rokdarbu pulciņš Skaidrīte Veina
17.00 – 17.40 1. stāvs 2. telpa Dejas bērniem (4-6.g) Dita Nipere
17.45 – 18.25 2. stāvs Angļu valoda bērniem (5-7 gadi)
18.30-19.10 1. stāvs 2. telpa Hip – hop solo. dueti
17.00 – 19.30 2.stāvs 5. telpa Meistardarbnīca „Čaklie pirkstiņi” Inese Hmara
17.00 un 20.00 KAC Teātra studijas sagatavošanas grupa Vaira Resne
Trešdiena 16.30 – 17.50 2.stāvs 20.telpa Rotaslietu un rokdarbu pulciņš Skaidrīte Veina
17.00 – 17.45 1.stāvs 2.telpa Hip – hop solo, dueti Dita Nipere
17.45 – 18.25 Mūsdienu dejas iesācējiem (7-11 gadi)
18.30 – 19.30 Di – dancers Juniori
16.00 – 19.00 2.stāvs Pašapziņas celšanas studija „LOTE” Līga Moroza - Ušacka
17.20 BVĢ zāle Tautas dejas „Rakarīši” Lucija Bukša
18.00 -19.00 2.stāvs 20. telpa Kokapstrādes pulciņš Dzintars Putniņš
19.00 – 20.00 2. stāvs 20.telpa Foto pulciņš Dzintars Putniņš
19.00 KAC   Teātra studija Vaira Resne
Ceturtdiena 8.10 – 8.50
17.00 – 18.00
BVĢ Gidu pulciņš Irēna Šaicāne
16.00-17.00 1.stāvs 2.telpa Tecktonik zēniem (patstāvīgi) Dita Nipere
17.00-17.40 Dejas bērniem (4-6 gadi)
17.45-18.25 2.stāvs Angļu valoda bērniem (5-7 gadi) Dita Nipere
Piektdiena 17.00-17.55 1.stāvs 2.telpa Tecktonik zēniem (patstāvīgi) Dita Nipere
18.00 – 18.40 Di- dancers Juniori (patstāvīgi)
18.45- 19.45 Di – dancers Jaunieši (patstāvīgi)

 


Balvu bērnu un jauniešu centrs aicina

Sveiki, skolēni un jaunieši!

Balvu bērnu un jauniešu centrs

gaida TEVI, lai Tu savā brīvajā laikā atrastu sev interesantu nodarbi, jauki atpūstos un iepazītos ar jauniem draugiem.

Ieskaties un nāc mūsu pulkā!

Pirmā tikšanās un iepazīšanās :

Pirmdien, 5. septembrī  Tevi gaida Mūsdienu deju skolotāja Dita Nipere

Otrdien, 6. septembrī 16.00 – visus interesentus gaida klūdziņpīšanas un rotaslietu gatavošanas pulciņa skolotāja Skaidrīte Veina

Otrdien, 6. septembrī  18.45  - Tevi gaida Rokdarbu pulciņa „Čaklie pirkstiņi ” skolotāja Inese Hmara

Trešdien , 7. septembrī 17.30  - īpaši visus zēnus, bet drīkst pievienoties arī meitenes, gaidīs kokapstrādes un foto pulciņu skolotājs Dz. Putniņš

Katru darba dienu strādā Jauniešu klubiņš ( 14.00 – 19.00)

un

Brīvā laika centrs ( 13.00 – 18.00)

 

 


KNAB izsludina radošo videoklipu konkursu

 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs

Starptautiskās pretkorupcijas dienas ietvaros izsludina korupcijas novēršanas tēmai veltītu

 

VIDEOKLIPU KONKURSU

 

Videoklipsvar būt gan kā aicinājums vērsties pret korupciju, gan kā spilgts korupcijas seku atainojums un nosodījums, gan kā pozitīvs vēstījums, kādai būtu jābūt godprātīgai valsts amatpersonai.


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Kursi biškopjiem

Latvijas Biškopības biedrība (LBB) sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centru jau 2008. gadā uzsāka mācību kursus biškopībā. Mācību kurss, 224 teorētiskās un 64 praktiskās nodarbības, paredzēts iesācējiem biškopībā. Nodarbību biežums - divas dienas mēnesī. Arī šā gada rudenī tiks uzsākts jauns divgadīgs mācību kurss.

Jauniešiem līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai kursi ir bez maksas, pensionāriem un invalīdiem 50% atlaide.

Biškopības kursu pirmajā mācību gadā interesenti apgūst pamatzināšanas biškopībā, otrajā – bišu selekciju, bišu māšu audzēšanu un produktu ražošanu. Kursa noslēgumā dalībnieki saņems LLU Mūžizglītības centra apliecību par profesionālās pilnveides izglītību. Šobrīd apmācības tiek daļēji līdzfinansētas ar valsts un ES finansējumu, ELGF Kopējās tirgus organizācijas pasākuma "Atbalsts biškopības programmai".

LBB aicina interesentus aizpildīt iesnieguma veidlapu. Papildus informāciju var saņemt, zvanot programmas koordinatorei Līgai Lapiņai - Lapšinai, pa tālruni:     25902500   vai     63027762 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Iesnieguma veidlapa pieejama šeit.


Atbalsta bišu veselības uzraudzības programmas īstenošanu

Šodien, 27. septembrī valdība izskatīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto Informatīvo ziņojumu par bišu veselības uzraudzības programmas īstenošanu 2012. gadā. Atbalstot ziņojumā pausto, valdība atļāva Zemkopības ministrijai uzņemties jaunas budžeta saistības 121 676 latu apmērā, lai 2012. gadā īstenotu Eiropas Komisijas (EK) līdzfinansēto bišu veselības uzraudzības programmu. Valsts budžeta līdzekļi programmas projektu īstenošanai ZM jāpieprasa pēc programmas projekta pieteikuma apstiprināšanas EK.


Zemkopības ministrija aicina iedzīvotājus reģistrēt savus mājas mīluļus

No šā gada 1. jūlija iedzīvotājiem ir iespēja reģistrēt savu mājas mīluli vienotā valsts datu bāzē, ko uztur valsts aģentūrā „Lauksaimniecības datu centrs” (LDC) atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.491 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”. Datu bāzē var reģistrēt trīs veida mājas (istabas) dzīvniekus – suņus, kaķus un mājas (istabas) seskus.

Zemkopības ministrija aicina iedzīvotājus reģistrēt savus mājas mīluļus, jo tas nodrošina dzīvnieku uzskaiti un dzīvnieka izsekojamību valstī – pazudis dzīvnieks ir vieglāk atrodams un iespējami īsā laikā atgriežas mājās. Dzīvnieka īpašnieks tāpat var pieteikt sava dzīvnieka pazušanu, jo datu bāze nodrošina informācijas uzskaiti arī par pazaudētiem un atrastiem dzīvniekiem.


Organizē braucienu uz izstādi „Lauksaimniecības tehnika 2011”

LLKC Balvu nodaļa , Balvu novada un Viļakas novada pašvaldības organizē lauksaimnieku, mežsaimnieku braucienu uz Starptautisko izstādi „Lauksaimniecības tehnika 2011”, kura notiks izstāžu kompleksā „Rāmava”, Valdlauči, Ķekavas pagastā. Izbraukšana uz izstādi ar pirmo autobusu paredzēta 8. oktobrī plkst 8: 00 no LLKC Balvu nodaļas Balvos Brīvības iela 46a, ar otro autobusu Viļakā no novada Domes 8.oktobrī plkst 8:00. Organizētam braucienam ieejas maksa izstādē par brīvu. Par cik vietu skaits ierobežots interesentus no visiem mūsu novadiem aicinām pieteikties Viļakā pie Anitas Kokorevičas pa telefonu 26346394 , LLKC Balvu nodaļā 29103683, 26462425. Izstādē plašs apskates objektu klāsts – lauksaimniecības un meža tehnika , augļu koku un puķu stādi, minerālmēslu prezentācija, bioloģiskie produkti u.c.. Aicinām izmantot doto iespēju.


Izmaiņas apakšpasākumā „Rugāju lauks ziemas periodā” lauksaimnieki var iesniegt līdz 1.novembrim

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka līdz 2011.gada 1.novembrim atbalsta pretendenti var atsaukt pasākuma „Agrovides maksājumi” apakšpasākuma „Rugāju lauks ziemas periodā” (RLZP) atbalstu visam platību maksājumu iesniegumam vai arī tikai atsevišķiem laukiem, ja ir notikušas pārmaiņas saimniecības augsekā.
Atgādinām, ka atbalsta pretendentiem ir iespēja koriģēt savu uz RLZP atbalstu pieteikto platību. Tomēr lūdzam ņemt vērā, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 23.marta noteikumiem Nr.295 „Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības lauku attīstības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides un lauku ainavas uzlabošanai” minimālajai RLZP atbalsta tiesīgajai platībai ir jābūt 10 ha.
Par izmaiņām RLZP atbalsta tiesīgajās platībās rakstiski jāinformē tā reģionālā lauksaimniecības pārvalde, kur pavasarī tika iesniegts „Platību maksājumu iesniegums 2011.gadā”.


Izstāde „Lauksaimniecības tehnika 2011”

Izstāžu kompleksā "Rāmavā" 2011.gadā 6 līdz 9. oktobrim ar darba laiku no 10:00 - 17:00 darbosies izstāde "Lauksaimniecības tehnika 2011; Lauku sēta; Šķirnes trusis" Oficiālā atklāšana 6. oktobrī plkst 11:00.
Izstādi rīko SIA "AML" sadarbībā ar LR Zemkopības ministriju , SIA Hipolīzings un LTRK.
Izstāžu komplekss "Rāmava", Valdlauči, Ķekavas pagasts, LV- 1076, Latvija tel. 67600409
 


Pieredzes apmaiņas brauciens uz liellopu gaļas lopu audzēšanas saimniecībām Lejasciema, Gaujienas , Trapenes, Ziemeru pagastos

Pavasara LLKC Balvu nodaļas rīkotajās sanāksmēs klausītāji aptaujas lapās izteica priekšlikumus vairāk iepazīstināt ar gaļas lopu audzēšanas saimniecībām , lai smeltos pieredzi un papildinātu zināšanas. Kad lielie lauku darbi paveikti lauku ļaudis ir priecīgi pabūt kaimiņu saimniecībās. Mūsu Balvu, Viļakas, Baltinavas , Rugāju novados palielinās to saimniecību skaits, kas nodarbojas ar gaļas šķirnes lopu audzēšanu un 8. septembrī mūsu komanda 32 lauksaimnieku sastāvā devās ceļā.


Pārtikas un veterinārā dienesta sniegtā informācija par nobarošanai paredzētu liellopu eksportu uz Turciju

Lai dzīvniekus varētu nosūtīt uz Turciju, nepieciešams apliecināt dažādas veselības prasības. Daļu no tām var apliecināt un pārbaudīt pats PVD inspektors, bet vairākas prasības, piemēram, dzīvnieku klīniskā, laboratoriskā izmeklēšana, apstrādes pret parazītiem, vakcinācija – jāveic un jāapliecina praktizējošam veterinārārstam, kurš apkalpo attiecīgo saimniecību, kurā turēti eksportējamie dzīvnieki.

Eksportējamo liellopu izcelsmes ganāmpulkam jābūt brīvam no brucelozes un leikozes. Liellopiem, kuri tiks eksportēti, ir jābūt no novietnēm, kuras pēdējos 24 mēnešus ir bijušas klīniski brīvas no govju enzootiskās leikozes, infekciozā katarālā drudža, paratuberkulozes, infekciozā keratokonjunktivīta un govju pasterelozes, un pēdējos 12 mēnešus no trihomonozes, kampilobakteriozes, leptospirozes, govju infekciozā rinotraheīta-pustulozā vulvovaginīta, govju virusālās diarejas, neosporozes un paragripas-3.


Lauku atbalsta dienests izsludina projektu konkursu

Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma "Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)" apakšpasākumam "Enerģijas ražošana no lauksaimnieciskas un mežsaimnieciskas izcelsmes biomasas" saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 16.marta noteikumiem Nr.268 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākuma "Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)" apakšpasākumam "Enerģijas ražošana no lauksaimnieciskas un mežsaimnieciskas izcelsmes biomasas"".
Projektu iesniegumu pieņemšana 3.kārtai notiks no 2011.gada 10.oktobra līdz 9.decembrim ar kopējo publisko finansējumu 10 000 000 LVL (desmit miljoni latu) apmērā.


Lauku atbalsta dienesta paziņojums

Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem" saskaņā ar Ministru kabineta 2008.gada 7.jūlija noteikumiem Nr.525 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam "Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem"".
Projektu iesniegumu pieņemšana 16.kārtai notiks no 2011.gada 10.oktobra līdz 11.novembrim ar kopējo publisko finansējumu 4 000 000 LVL (četri miljoni latu) apmērā.


Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā biogāzes ražošanai

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) 2010. gada 16. marta noteikumos Nr.268 „Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākuma „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)” apakšpasākumam „Enerģijas ražošana no lauksaimnieciskas un mežsaimnieciskas izcelsmes biomasas””.

Pamatojoties uz pasākuma īstenošanas pieredzi par iesniegtajiem projektiem iepriekšējās projektu iesniegumu iesniegšanas kārtās, noteikumos izdarīti vairāki tehniski un redakcionāli grozījumi, kas precizē atbalsta saņemšanas nosacījumus.


Pieredzes, mācību brauciens uz Čehiju.

  Latvijas Lauksaimniecības  kooperatīvu  asociācija kopīgi ar  Valsts Lauku tīklu  no 21-26 augustam organizēja pieredzes apmaiņas braucienu  par  tēmu  „ Lauksaimnieku kooperācijas attīstība Čehijā”  dārzeņkopībā, augļkopībā.  Brauciena 25. dalībnieki pārstāvēja „Baltijas Ogu kompāniju”, „Kurzemes dārzi”, „Zelta ābele”, „VTT Dārzi”, „Mūsmāju dārzeņi”, „Zaļais grozs”, „Ziemeļoga”. 


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei