Likuma “Par nodokļiem un nodevām” 25.pantā paredzēti gadījumi, kad nekustamā īpašuma nodokli dzēš: 25.panta pirmās daļas trešajā punktā noteikts, ka nekustamā īpašuma nodokļa parādu dzēš fiziskai personai – nodokļu maksātājam – viņa nāves gadījumā, ja nav iespējams no mantiniekiem piedzīt nodokļa parādus, kā arī ar tiem saistītās soda naudas un nokavējuma naudas. Saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 25.panta pirmās daļas ceturto punktu nodokļu parādu dzēš nodokļu maksātājam attiecībā uz bezstrīda kārtībā piedzenamiem nokavētiem nodokļu maksājumiem – ja lēmums par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu ir zaudējis spēku, t.i., ja trīs gadu laikā nav bijis iespējams lēmumu izpildīt. Saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 25.panta pirmās daļas 5.punktu nodokļu parādu dzēš, ja nodokļa parāds ir mazāks par 15.00 EUR un ja triju gadu laikā no maksājuma termiņa iestāšanās nav pieņemts lēmums par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu.
Likuma „Par nodokļiem un nodevām” 25. panta pirmās daļas 7.punkts nosaka, ka nodokļu parādi dzēšami nodokļu maksātājam — ja nodokļu maksātājs normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos ir izslēgts no Uzņēmumu reģistra reģistriem. Saskaņā ar likuma „Par nodokļiem un nodevām” 25. panta trešo daļu, Pašvaldību budžetos ieskaitāmā nekustamā īpašuma nodokļa parādus, kā arī ar tiem saistītās nokavējuma naudas un soda naudas šā panta pirmajā daļā noteiktajos gadījumos dzēš attiecīgās pašvaldības.
Gadījumā, kad, lēmuma minētajām personām, dzēšot nekustamā īpašuma nodokļa parādu, nodokļa parāda apmērs uz dzēšanas brīdi ir pieaudzis atbilstoši Latvijas Republikas likuma “Par nodokļiem un nodevām” 29. panta otrajai daļai, kas nosaka, ka par nodokļu un nodevu samaksas termiņa nokavējumu pamatparādam turpina palielināties nokavējuma nauda – no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu, dzēst nodokļa parāda pilnu apmēru, tai skaitā pieaugušo nokavējuma naudas apmēru un pamatparāda pieaugumu.