Izglītība
Balvu novada mūzikas skolotāji ciemojas Viļakā

26.oktobrī Balvu novada mūzikas skolotāji devās uz Viļakas pusi. Rimti skaistajā, rudenīgajā dienā mūs mīļi sagaidīja Viļakas Valsts ģimnāzijā, kur iepazīstināja ar skolu un tās vēsturi,  kolēģes Ilona un Ija parādīja mūzikas kabinetu materiāli tehnisko nodrošinājumu. Kolēģe Ilona iepazīstināja ar Ogres  vasaras kursu atziņām par  muzikāli ritmisko rotaļdarbību iespējām darbā ar dažāda vecuma bērniem, par projektu darbu mūzikas stundā un  par  ritmikas elementu izmantošanu mūzikas nodarbībās - mūzikas valodas un skaņdarba formas apguvē.

Kolēģe Gunta dalījās ar informāciju par jaunrades darbu vērtēšanu kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomas priekšmetos, ko bija guvusi apmeklētajos kursos, kā arī iepazīstināja ar  vērtēšanas mērķiem un plānošanu. Tika pārrunājāti radošā procesa vērtēšanas rīki, vērtēšanas veidi, vērtēšanas uzdevuma izveides secība un jaunrades darbos  sasniedzamie rezultāti.

Mūzikas skolotāji apmeklēja Viļakas Vissvētās Jēzus sirds Romas katoļu baznīcu. Pašreizējā gotiskā stila mūra baznīca ir uzcelta 1880.gadā par grāfienes Alīnes Lippes-Lipskes līdzekļiem. Dievnams ir Ziemeļlatgales  katoļu centrs un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Kolēģe Inita, kura šajā baznīcā veic ērģelnieka pienākumus, pastāstīja baznīcas tapšanas vēsturi. Inita ieskandināja baznīcā esošās Varšavā Blombergu firmā izgatavotās 22 reģistru ērģeles un visi kopā dziedājām Dieva godam.

Tālāk ceļš veda  uz Viduču skolu, kur kolēģe Inita iepazīstināja ar savu muzikālās darbošanās vidi, pārrunājām mazo skolu mūzikas apguves specifiku, problēmas un pozitīvos aspektus.

Upītē Andris Slišāns mums izrādīja skaņu ierakstu studiju Bigmaar’s Record, pastāstīja par studijas  tapšanas gaitu un studijas iespējām. Dienas noslēgumā iemēģinājām latgaliešu izlaušanās istabu “Pīci panti”, kur, izmantojot  Ontona Slišāna dzeju, latgaliešu valodu, nemateriālās kultūras mantojumu un veicot uzdevumus, mēģinājām tikt pie galvenā koda, lai atslēgtu istabas durvis.

Paldies visiem par sirsnīgo uzņemšanu un kopā pavadīto laiku!

Radīt nozīmē izgudrot, eksperimentēt, augt, riskēt, pārkāpt noteikumus, pieļaut kļūdas un priecāties.
 (Mērija Lū Kuka)

Informāciju sagatavoja: Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomas koordinatore Linda Vītola