Kultūra

Nu jau gadu dzīvojam un strādājam Covid ēnā. No sākuma likās, ka šāda strādāšana ir tāds kā neliels izaicinājums, iespēja un grūdiens pamēģināt kaut ko jaunu, apgūt jaunas digitālās prasmes, bet nu jau sāk tas viss apnikt un rada nomācošu sajūtu. Lauku cilvēkiem varbūt mazāk, bet tomēr jauki nav. Martam un aprīlim bija saplānoti un galvā izdomāti pasākumi, bet nu atkal sanāca, ka jādara viss digitāli.

Varētu jau kopā ar pulciņu vadītājiem paši vien izveidot gan galerijas, digitālās izstādes un tā tālāk, bet gribas iesaistīt arī citus pagasta iedzīvotājus, lai viņi būtu ne tikai vērotāji, bet paši arī dalībnieki. Ir pierādījies, ka daudzi labprāt atsaucas. Kopīgi veidojot pavasara sveicienu grāmatu, gribējās ienest kādu prieku un saules staru ikdienas dzīvē. No sākuma bija doma, kā jau pēdējā laikā ierasts, veidot grāmatu digitālā formātā. Bet liekas, ka šie digitālie pasākumi, jau cilvēkiem apnikuši un tik ļoti sagribējās kaut ko taustāmu, kas paliek un nepazūd kaut kur interneta vidē. Tāpēc mūsu ādas apstrādes meistars Andris Ločmelis izgatavoja pavasara grāmatai ādas vākus ar pagasta simbolu- briedi, iesniegtās grāmatas lappuses tika sakārtotas un ielaminētas, grāmata būs apskatām pagasta bibliotēkā un, kad atsāksies pasākumi, arī tautas namā. Jāpiebilst, ka grāmatu varēs papildināt vēl un vēl visi, kuri tagad nesadūšojās to darīt vai nebija iedvesmas. Darbus drīkst iesniegt ne tikai Briežuciema pagasta iedzīvotāji. Pašreiz grāmatas veidošanā ir piedalījušies 42 dalībnieki. Grāmata veidojas ļoti dažāda – ir bērnu un pieaugušo zīmējumi, skaistas dzejas rindas gan pašu sacerētas, gan dažādu autoru. Savas dzejas rindas iesūtīja mūsu apkaimes dzejnieki. Interesantā veidā pavasarīgos vēlējumus uzrakstījis Reinis Apars - katrs vēlējums sākas ar citu alfabēta burtu. Pavasarīgus sveicienus ar fotogrāfijām un pavasarīgām atziņām iesniedza savu kolektīvu vārdā visi pašdarbības kolektīvu vadītāji. Piemēram, dramatiskā kolektīva vadītāja Valentīna Kaša katram kolektīva dalībniekam veltījusi pašas sacerētu dzejolīti. Daudzi grāmatas lappusēs rakstīja pavasarīgus vēlējumus. Priecē, ka daudzi raksta ar roku, jo šobrīd, manuprāt, ar roku rakstīts vārds jau sāk kļūt bezmaz par vēsturi. Grāmatā būs ģimeniskas foto kolāžas un citas interesantas lappuses. Jaunākajiem grāmatas veidotājiem Elīzai Ločmelei un Rebekai Sisojevai vēl nav pat divi gadi, bet vecākās dalībnieces ir krietni skaistajā pensijas vecumā. Vēl neviens nav iedomājies iesniegt grāmatai kādas pavasarīgas salātu receptes vai kādus savus dārzkopja padomus- to var vēl darīt!

Paldies visiem, kuri piedalījās un vēl piedalīsies, ceru, ka vismaz tiem, kuri līdzdarbojās, tika kāds pavasara prieka mirklis! Šoreiz digitāli apskatāmas būs tikai dažas grāmatas lappuses, ieskatam un iedrošinājumam piedalīties, lai nezustu interese mūsu grāmatu apskatīt kādreiz klātienē! Pašreiz grāmatā skatāmas lappuses, kuras veidoja:

Katrīna Pundure, Zita Mežale, Anasatsija Gabrāne, Biruta Pundure, Reinis Apars, Lidija Ločmele, bibliotekāre Silvija Apare, deju kolektīva ”Pāris” vadītāja Līga Langovska, deju grupas “Optimistes” vad. Sandra Circene, etnogrāfiskā ansambļa vad. Maruta Ločmele, folkloras kopas “Soldanī” vad. Anita Pakalnīte, muzikanšu grupa AMMA, rokdarbu pulciņš “Atspole”, dramatiskā kol. “Sipiņi” vad. Valentīna Kaša, Laima Ločmele, Kaspars Pakalnītis, Marks Mežals, Toms Mežals, Rinalds Veiders, Sabīne Veidere, Roberts un Rebeka Sisojevi, Gerda, Beāte, Eliass, Domians, Elīza, Alise Garkalne, Skaidrīte Pakalnīte, Renāte Ločmele, Veneranda Keiša , Marija Skaba, Anna Pundure, Līna Pundure, SIA “Senda Dz”, Ineta, Ināra ,Anna, Madara Circene, Anita Platniece, Mārtiņš Mūrmanis, Pēteris Boldāns /Aussalīts/, Valentīna Ločmele, Ozoliņu ģimene, Madara Mežale, Kalvis Mežals, grāmatas vāku veidotājs Andris Ločmelis.

Zita Mežale,
Briežuciema pagasta kultūras pasākumu organizatore