1.decembrī ar Zoom platformas starpniecību notika pasākums „Pašapziņa zem mikroskopa”, kurā piedalījās visi BVĢ skolēni, klašu audzinātāji, skolas vadība un daudzi skolotāji.
Pasākuma sakumā Sindija visiem pastāstīja, kāpēc un kā tapa šis projekts, kāds ir tā mērķis, bet Sigita iepazīstināja visus ar aptauju, ko veicām pirms projekta. Ar tās palīdzību tika noskaidrots, ar kādām grūtībām skolēni visvairāk saskārās attālināto mācību procesa laikā un ar kādiem cilvēkiem vēlētos tikties, lai iedvesmotos un runātu par sev svarīgām tēmām. Sigita prezentēja aptaujas rezultātus ģimnāzistiem un viesiem. Tie atklāja, ka attālināto mācību procesa laikā vislielākās grūtības sagādāja pašapziņas un motivācijas jautājumi, bet visvairāk palīdzēja tās pārvarēt mūzika, draugi, sports, pastaigas un laba maltīte. Savukārt cilvēks, ar kuru jaunieši vēlējās tikties, lai runātu par sev svarīgām tēmām, bija influenceris Niklāvs Mičulis un kāds zinošs psihologs. Tālab 1. decembrī ar platformas ZOOM starpniecību jauniešus iedvesmoja un runāja par mentālās veselības jautājumiem influenceris Niklāvs Mičulis un klīniskā psiholoģe Elīna Bārtule. Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības noteikumus, pasākums norisinājās daļēji kopā, daļēji attālināti. Klašu kolektīvi atradās kopā savās klasēs, bet pasākuma vadītājas – Evelīna, Sindija, Sigita, Angelīna, Krista - un viesi tikās ar klasēm, izmantojot platformu Zoom.
Niklāvs dalījās par skolas laikā piedzīvoto, stāstīja par savu ceļu uz popularitāti. Niklāvs atzina, ka jātic saviem sapņiem un nemitīgi jākustina savas pelēkās šūniņas mērķa sasniegšanas virzienā. Viņš atzina, jo vairāk tu nedari, jo arvien mazāk tev gribas darīt un arvien mazāk tu vari izdarīt. Viņš atklāja, ka prokrustinācija jeb darāmo darbu atlikšana ir ļoti iznīcinošs spēks. Svarīgi ir nekautrēties, bet sākt darīt to, kas patīk.
Viņš atzina, ka pusaudžiem visizaicinošākais ir tikt galā ar trauksmes sajūtu un ka lieliskākie palīdzības rīki labai mentālai veselībai ir, pirmkārt, neturēt sevī stresu, bet izrunāt to ar uzticamu draugu, ģimenes locekli vai speciālistu, otrkārt, fiziskas aktivitātes, treškārt, hobiji, ceturtkārt, terapija, nevajag baidīties vai kautrēties meklēt palīdzību pie psihoterapeita, jo tas ir lielisks rīks, kā tikt galā ar daudzām lietām, kas ļoti sāp un traucē ikdienā justies labi.
Pasākuma vadītāja Evelīna aicināja klātesošos rakstīt čata zonā sev interesējošus jautājumus, uz kuriem Niklāvs labprāt sniedza atbildes. Noslēgumā aicinājām Niklāvu dalīties ar teicienu, kas viņu motivē. Un viņa teiciens, ko pievienojām arī mūsu pašapziņas un motivācijas sienai, skan šādi: “Ir grūti pārspēt cilvēku, kurš nekad nepadodas.”
Pēc tikšanās Sigita visus aicināja uz jautru dinamisko pauzi.
Otrs pasākuma īpašais viesis bija Valmieras pusaudžu resursu centra vadītāja un klīniskā psiholoģe Elīna Bārtule, kura palīdzēja saprast pašapziņas un motivācijas jautājumus. Elīna atzina, ka motivācija ir vērsta uz mērķa sasniegšanu. Ka mums ir ārēji un iekšēji motivatori. Kopā atklājām, kādi tie ir.
Vēl Elīna ar jauniešiem pārrunāja, kas ir veselīgs pašvērtējums, cik svarīgi ir sevi pieņemt tādu, kāds esi, ka jauniešiem nepieciešama drošības sajūta, ka zinu, ka tikšu uzklausīts, ka manas emocijas tiek apstiprinātas un netieku nosodīts. Vēl tika pārrunāta veselīgu robežu nozīme.
Kopā skatījāmies video par iekšējo kritisko balsi. Elīna menti.com vietnē aicināja katram jaunietim uzrakstīt sev trīs komplimentus. Bija patiesi skaisti redzēt vienkopus tik daudz pozitīvu vārdu. Kopā tika izrunātas iedarbīgas metodes, kas ļauj tikt galā ar stresu. Elīna ieteica metodes, kas viņai ļoti palīdz- labi izgulēties, ik dienu noiet 10000 soļus, sarunāties pašam ar sevi- teikt sev komplimentus un atzinīgus vārdus, paslavēt sevi. Tas ļoti ceļ pašvērtējumu.
Teiciens, kas Elīnu motivē: “Iedvesmo sevi!”
Pasākuma organizētāji bija izveidojuši Google doc. aptauju, kurā jaunieši nodarbības noslēgumā tika aicināti dalīties ar vērtīgākajām atziņām no tikšanās ar Niklāvu un Elīnu.
Pēc tikšanās ar Elīnu skolēni atzina, ka ir jāprot sevi novērtēt, pamanīt to, kas pašam sevī patīk, un nepārtraukti vajag izvirzīt sev mērķus un motivēt sevi, jo tieši motivācija ir panākumu sākums.
Jaunieši teica, ka pēc tikšanās ar Niklāvu ieguva daudz vērtīgu atziņu. Dažas no tām bija šādas – nekad nedrīkst padoties, nevajag pievērst uzmanību citu cilvēku viedoklim un ir svarīgi mācīties, jo ir labi būt gudram.
Pasākums raisīja jauniešiem pārdomas par savu pašapziņu, izvirzītajiem mērķiem un motivāciju.
Noslēgumā Evelina pateicās visiem par kopā būšanu un iepazīstināja ar trīs projekta aktivitātēm, kādas ģimnāzistus sagaida turpmākajās dienās.