Projekti

Individuālā budžeta izmēģinājumprojekts, kura laikā personas ar garīga rakstura traucējumiem var saņemt dažādus sociālos pakalpojumus tuvojas noslēgumam. Sākotnēji tika plānots, ka sociālo pakalpojumu nodrošināšana izmēģinājumprojekta ietvaros noslēgsies šī gada novembrī. Tomēr, ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatību un ieviestos ierobežojumus, izmēģinājumprojekta īstenošana tika pagarināta par 3 mēnešiem, dalībnieki varēs saņemt atbalstu vēl līdz 2021.gada janvāra beigām. Izmēģinājumprojekta pagarināšana un pakalpojumu nodrošināšana tiek finansēta projekta esošā finansējuma ietvaros, nepalielinot kopējās projekta izmaksas.

Lai arī tā norisi ir ietekmējusi ārkārtējās situācija valstī un ieviestie ierobežojumi Covid-19 infekcijas ierobežošanai gan pavasarī, gan šobrīd, dalība izmēģinājumprojektā bijusi vērtīga un radījusi pozitīvas izmaiņas ne vien projekta dalībnieku dzīvē, bet arī to tuvinieku dzīvēs, kuri ikdienā nodrošina šo personu aprūpi.

Projekta laikā diviem projekta dalībniekiem vairākus mēnešu bija iespēja strādāt algotu darbu, saņemot socialā mentora atbalstu darba pienākumu veikšanas laikā. Sociālais mentors palīdzēja apgūt darbam nepieciešamās prasmes un iemaņas, veica darbam nepieciešamo līdzekļu, instrumentu lietošanas uzraudzību un atbildēja par darbinieka drošību darba pienākumu veikšanas laikā. Viens projekta dalībnieks novembra mēnesī sadarbībā ar Valsts nodarbinātības aģentūru uzsāka strādāt subsidētā darba vietā nevalstiskajā organizācijā. Paldies darba devējiem!

Ārkārtējās situācijas laikā projekta dalībnieki saņem psihologa, pedagoga konsultācijas, atbalsta personas, asistenta pakalpojumus un ģimenes asistenta atbalstu personām, kuras audzina bērnus. Ir iespējams apmeklēt mūzikas terapijas, kanisterapijas, reitterapijas, fizioterapijas individuālās nodarbības. Šobrīd uz laiku ir pārtrauktas grupu nodarbības dzīves prasmju apguvei.

Sniedzot sabiedrībā balstītos pakalpojumus, pakalpojumu sniedzēji ievēro Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu, kas nosaka vispārējo tiesisko kārtību un atbilstošus piesardzības pasākumus saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, valsts institūciju darbības pamatprincipus, kā arī īpašos nosacījumus sociālās un veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Covid-19 izplatības periodā. Tiek ņemts vērā arī pašas personas vai tās ģimenes locekļu viedoklis par iespēju apmeklēt pakalpojumus, kā arī individuālie ģimenes apstākļi.

Projekta dalībniekiem vienmēr ir iespēja telefoniski sarunāt tikšanos un tikties ar projekta sociālajiem darbiniekiem, lai saņemtu atbalstu problēmsituācijās un atbildes uz dažādiem jautājumiem.

Izmēģinājumprojektā iegūtie rezultāti tiks izmantoti sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu finansēšanas mehānisma izstrādei.

Projektu īsteno Labklājības ministrija sadarbībā ar pašvaldībām, izmantojot Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu.