No 10. līdz 12. martam Viļakas Jauniešu māja kļuva par vietu, kur bērni un jaunieši ne tikai mācījās jaunas prasmes, bet arī veidoja ciešākas attiecības, atklāja komandas spēka nozīmi un pieredzēja, ko nozīmē strādāt kopā, lai sasniegtu kopīgu mērķi. Šajās trīs dienās katrs dalībnieks varēja atrast sev piemērotu nodarbi – no kulinārijas līdz eksperimentiem, no mākslinieciskām izpausmēm līdz aizraujošām spēlēm. Šī aktivitāšu nedēļa bija daudz vairāk nekā tikai jautri pavadīts laiks – tā deva iespēju attīstīt loģisko domāšanu, radošumu, sadarbības prasmes un, pats galvenais, pašapziņu.
Noslēdzošā aktivitāšu diena bija īpaši intensīva un piepildīta ar emocijām. Lai gan šīs trīs dienas paskrēja nemanot, nogurums bija jūtams gan bērnos, gan organizatoros. Tomēr tas bija patīkams nogurums – tāds, kas liecina par labi padarītu darbu, par aktīvu līdzdalību un brīžiem, kuri paliks atmiņā vēl ilgi.
Aktivitāšu dienu rīta cēlieni, kā ierasts, sākās ar kopīgu pulcēšanos – lai vēl reizi atjaunotu noteikumus, pārrunātu dienas plānu un sadalītos jaunās darba grupās. Tika saglabāts princips, ka katru dienu komandas sastāvs mainījās, tādējādi veicinot jaunu draudzību veidošanos un pielāgošanās prasmi dažādām situācijām.
Pēc grupu sadalīšanas visi dalībnieki devās uz aktivitāšu punktiem, kur jau gaidīja organizatori un brīvprātīgie, gatavi aizraut un ieinteresēt.
Darbnīcu punkts “virtuve” bija viena no visvairāk apmeklētajām vietām, jo kurš gan var pretoties kārdinājumam pašam pagatavot garšīgu ēdienu? Anda (brīvprātīgā) un Sendija (jaunatnes darbiniece) rūpējās par to, lai bērni mācītos ne tikai pavārmākslu, bet arī sadarbošanos un atbildību par kopīgo vidi. Maltīte, kas tapa pašu rokām, garšoja pavisam citādi – tā bija īpaša, jo tajā bija ieguldīts darbs, prieks un apziņa, ka visi kopā strādā pie viena mērķa.
Eksperimentu darbnīcā valdīja īsts izziņas prieks – brīvprātīgais (no Vācijas) Nikolajs ar lielu aizrautību vadīja dažādus zinātniskus eksperimentus, ļaujot bērniem piedzīvot fizikas un ķīmijas burvību praktiskā veidā. Kāpēc balons pievelk papīra gabaliņus? Kā iespējams radīt mākslīgo varavīksni? Kādas vielas savā starpā reaģē un kāpēc? Tie bija tikai daži no jautājumiem, uz kuriem bērni meklēja un atrada atbildes, kļūstot ne tikai zinātkārāki, bet arī drošāki, uzdodot jautājumus un izzinot pasauli sev apkārt.
Ne mazāk nozīmīgas bija radošās darbnīcas, kuras vadīja brīvprātīgā Johanna (no Vācijas) un divas aktīvās Viļakas vidusskolas skolnieces, māsas – Jana un Darja. Šīs darbnīcas bija vieta, kur bērni varēja ļauties iztēlei un radīt. Zīmēšana, gleznošana, zīmogu veidošana – katrs atrada sev piemērotāko izpausmes veidu. Bērnu acis mirdzēja, kad viņi redzēja, kā tukša papīra lapa pārvēršas par unikālu mākslas darbu, ko pēc tam ar lepnumu varēja ņemt līdzi uz mājām.
Tikmēr sportisku spēļu darbnīcā valdīja azarts un komandas gars. Brīvprātīgais Lazare (no Gruzijas) vadīja dažādas prāta un veiklības spēles, kas attīstīja stratēģisko domāšanu, ātrumu un reakciju. Dalībnieki sadarbojās, sacentās un visvairāk – smējās. Lai gan spēlēm bija uzvarētāji, patiesībā šeit uzvarēja visi – jo galvenais bija nevis rezultāts, bet pats process un piedzīvojums.
Kad visas aktivitāšu darbnīca bija paveiktas, pienāca pēdējais kopīgais brīdis – laiks, lai atskatītos uz piedzīvoto un padalītos iespaidos. Organizatori un vecāki ar lepnumu vēroja, kā trīs dienu laikā bērni kļuva drošāki, atvērtāki, ieguvuši jaunus draugus un draugus. Kaut arī nogurums bija jūtams, tas netraucēja smaidīt – un tieši smaidi bija labākais apliecinājums tam, ka šī aktivitāšu nedēļa ir izdevusies.
Lai gan šīs trīs dienas ir noslēgušās, tās atstājušas paliekošu iespaidu ikvienā dalībniekā. Jaunas prasmes, piedzīvoti izaicinājumi, komandas darbs un radošā pašizpausme – tas viss veido atmiņas, kas paliks vēl ilgi.
Un pats svarīgākais – tas vēl nav viss! Jauni piedzīvojumi jau ir ceļā, un Viļakas Jauniešu māja turpina būt vieta, kur attīstīties, mācīties un augt kopā. Jaunas iespējas jau pavisam drīz, tāpēc aicinām sekot līdzi aktualitātēm mūsu sociālo tīklu platformās.