Mans brīvprātīgā darba laiks Latvijā bija neaizmirstams piedzīvojums, kurā savijās kultūru apmaiņa, mācīšanās un personīgā izaugsme. Ierodoties šajā apburošajā Baltijas valstī, man bija skaidrs – vēlos kalpot vietējai jauniešu kopienai, un apzinājos, ka mana loma nesīs līdzvērtīgu ieguvumu gan viņiem, gan man pašam.
Brīvprātīgā darba laikā aktīvi piedalījos jauniešu programmās, kas apvienoja izglītojošu saturu ar prasmju apguvi un sociālo līdzdalību. Mans galvenais uzdevums bija izstrādāt darbnīcas, mentoru programmas un brīvā laika aktivitātes, kas veicināja komandas darbu, radošumu un līderības prasmju attīstību. Latvijas jaunieši mani patiesi iedvesmoja ar savu vēlmi mācīties, attīstīties un skatīties uz pasauli plašāk.
Viena no vērtīgākajām pieredzēm man bija kultūras apmaiņas programma. Tajā pašā laikā, kad mācīju angļu valodu, līderības prasmes un radošo pašizpausmi, pats apguvu latviešu tradīcijas, vēsturi un vērtības. Piedalījos vietējos svētkos, baudīju latviešu tradicionālos ēdienus un iemācījos dažas frāzes latviešu valodā, kas ļāva man justies vēl ciešāk saistītam ar šo kopienu.
Protams, sastapos arī ar izaicinājumiem – valodas barjeras un kultūras atšķirības sākumā radīja saziņas grūtības. Tomēr pacietība, spēja pielāgoties un vēlme saprast vienam otru palīdzēja mums pārvarēt šos šķēršļus. Draudzības, ko izveidoju ar citiem brīvprātīgajiem un vietējiem jaunatnes darbiniekiem, kļuva par spēcīgu atbalsta tīklu, kas bagātināja visu pieredzi.
Atskatoties uz šo laiku, esmu pateicīgs par iespēju sniegt ieguldījumu jauniešu attīstībā un vienlaikus paplašināt savu redzesloku. Šī pieredze vēl vairāk nostiprināja manu pārliecību par jaunatnes līdzdalības un starpkultūru izpratnes nozīmīgumu. Latvija vienmēr ieņems īpašu vietu manā sirdī – gan cilvēki, gan mācības, ko guvu, turpina iedvesmot mani personīgajā un profesionālajā ceļā.
Biedrības “Kalmārs” projekts “Be the opportunity II” Nr. 2024-1-LV02-ESC51-VTJ-000224328
Informācija: Lazare Tchitchveishvili
Tulkoja un sagatavoja: Jaunatnes darbiniece Sendija Zaremba