Kultūra
Muzejpedagoģiskās programmas Viļakas muzejā

Viļakas muzejā no 7. līdz 11.novembrim notika vairākas muzejpedagoģiskās programmas veltītas Latvijas valsts dzimšanas dienai, kā arī brīvības cīņām Viļakā un tās apkārtnē. Pasākumu mērķis bija iepazīt brīvības cīņu gaitu Latvijā un Viļakas apkārtnē, to nozīmi Latvijas valsts veidošanā. 8.un 9.klases skolēni pievērsa uzmanību brīvības cīnītāju piemineklim Jaškovā, iepazina tā vēsturi, kā arī uzzināja stēlas, kas atrodas pretī Viļakas katoļu baznīcai vēsturi un to cilvēku likteņus, kuru vārdus mēs tur varam lasīt. Skolēniem bija iespēja redzēt senās fotogrāfijas, kurās attēloti brīvības cīnītāji mūspusē un pirmie gūstekņi.

Ikvienam bija iespēja izpildīt koka krustvārdu mīklu, apskatīt karti ar ciemiem, kuros norisinājās brīvības cīņas. Katrs skolēns uzrakstīja vienu vārdu, kas saistās viņiem ar kādu no kartē redzētajiem ciemiem. Interesanti bija apskatīt brīvības cīnītājus, kuri bija nākuši no citviet Latvijas, bet Lāčplēša kara ordeni saņēmuši par cīņām tieši mūsu pusē. Šādā veidā mēs arī pieminējām šos karavīrus, kopā diskutējam, pārdomājam šo karavīru nozīmi vēsturē.

Kopā ar 5.un 6.klasi pievērsāmies mītu un simbolu iepazīšanai, turklāt apzinājām ne tikai Latvijas, bet arī Viļakas simbolus. Pārrunājam šo simbolu nozīmi un to, kā tas skar mūs. Skolēni iepazina seno Viļaku, laiku kad tika izveidota Latvijas valsts līdz II pasaules karam. Savukārt 2.un 3.klase tikai sāk iepazīt mūsu Latvijas vēstures līkločus. Skolēni piedalījās Latvijas simbolu krāsošana un rakstīja skaistus novēlējumus.

Svarīgi ir pievērst uzmanību Latvijas vēsturei, jo dzimtene mums ir tikai viena - tā ir jāciena un jāmīl.


Teksts: Viļakas muzeja vadītāja R.Gruševa, foto: krājuma glabātāja M.Boldāne