Balvu Valsts ģimnāzija
Nordplus projekta “EcoQuest: Exploring Sustainable Living in Every Step” aktivitātes Balvu Valsts ģimnāzijā

Nordplus projekts EcoQuest: Exploring Sustainable Living in Every Step, kas tiek īstenots sadarbībā ar Kelmės Jono Graičiūno ģimnāziju no Lietuvas, sniedza vērtīgu pieredzi un zināšanas par ilgtspējīgu dzīvesveidu 50 skolēniem – 25 no Lietuvas partnerskolas un 25 no Balvu Valsts ģimnāzijas. Nedēļas garumā no 07.10.2024. – 11.10.2024. skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs, kas apvienoja mācības, praktiskas darbnīcas un izzinošas ekskursijas.

Pirmdiena bija veltīta iepazīšanās aktivitātēm – skolēni apmeklēja Balvu Valsts ģimnāziju un iepazina Balvu pilsētu. Pirmajā dienā viņi piedalījās arī aizraujošajā aktivitātē “Treasurehunt”, kas norisinājās lietoto apģērbu veikalā, rosinot domāt par ilgtspējīgu iepirkšanos. Turklāt skolēni iesaistījās nodarbībā par ilgtspējas iespējām ikdienas dzīvē, diskutējot par veidiem, kā samazināt patēriņu un radīt mazāk atkritumu.

Otrdiena bija ekskursiju diena. Dalībnieki apmeklēja SIA “ZAAO” dabas un tehnoloģiju parku “Urda”, kur notika izzinoša nodarbība par ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanu un ekskursija poligona teritorijā. Pēc tam grupa devās uz bioloģisko saimniecību “Ozolzīles”, kur degustēja saimniecībā ražotos liofilizētus produktus, kas žāvēti ar saldēšanas metodi. Dienas noslēgumā skolēni apmeklēja Sietiņiezi, lielāko baltā smilšakmens atsegumu Baltijā, kur viņi lasīja sēnes un rīkoja pikniku. Ekskursija beidzās ar viesošanos Vijciema čiekurkaltē, kur dalībnieki iepazinās ar čiekuru žāvēšanas procesu un sēklu saglabāšanu.

Trešdien skolēni piedalījās nodarbībā par bitēm un to lomu ekosistēmā. Pēc tam viņi apmeklēja Kotiņus, vienu no lielākajiem sēklu ražotājiem Latvijā, kā arī baudīja produkciju Rekavas dzirnavās. Skolēni turpināja ar izzinošu ekskursiju Viļakas pilsētā, apmeklējot Viļakas muzeju, tur vērojot putnu ekspozīciju, iegūstot dziļāku izpratni par dabas daudzveidību.

Ceturtdiena tika veltīta Latvijas mežu un dabas izpētei. Skolēni apguva zināšanas par Latvijas mežu daudzveidību mācību stundā un pēc tam devās ekskursijā uz Lubānas mitrāju, kur izbaudīja Teirumnīku purva takas ainavas. Par godu projekta dalībniekiem skolā norisinājās svētku koncerts. Dienas noslēgumā viņi viesojās Rančo “Ozolmājas”, kur baudīja vietējo virtuvi, ieskaitot gulašzupu un kartupeļu pankūkas.

Piektdiena bija projekta noslēguma diena, kas sākās ar mandalu veidošanu no dabas materiāliem, kas simbolizēja vienotību ar dabu un ilgtspējīgu dzīvesveidu. Radošajā darbnīcā dalībnieki no kartona veidoja dekorus kā piemiņu par projekta aktivitātēm, uzsverot ilgtspējas iespējas un nepieciešamību dzīvot harmonijā ar dabu. Noslēgumā tika pasniegti sertifikāti par dalību projektā, un skolēni izvērtēja nedēļas laikā iegūto pieredzi.

Projekta aktivitātes noslēdzās ar sirsnīgu atvadīšanos, un dalībnieki ar prieku gaida nākamo tikšanos aprīlī Lietuvā, kur turpināsies “EcoQuest” projekta aktivitātes.

FOTOGALERIJA

Nordplus

Informācija: projekta koordinatore Irīna Krivošejeva