Izglītība
Skolu direktori vietnieki dalās pieredzē

22.martā Balvu novada skolu direktoru vietnieki izglītības jomā tikās ikmēneša seminārā Balvu Valsts ģimnāzijā, lai dalītos pieredzē par starpdisciplinaritāti mācību procesā. Starpdisciplinārās mācības ir vesela sistēma, nevis tikai metode. Tajās tiek attīstīta gan skolēnu, gan arī skolotāju kreativitāte, uzņēmība un uzņēmējspēja, problēmu risināšanas, analītiskās, pētnieciskās un citas prasmes, kas norādītas mācību priekšmetu standartos. 

Ar labās prakses piemēriem par starpdisciplināro sadarbību dalījās Balvu Valsts ģimnāzijas skolotājas Ieva Useniece, Irīna Krivošejeva, Ludmila Uglovska un Irēna Šaicāne. Skolotājas starpdisciplinaritāti raksturoja ar pedagoģijas doktores Karines Oganisjanas vārdiem, ka “mācību procesā vajag būvēt tiltus, palīdzot skolēniem ieraudzīt, kā vienā priekšmetā apgūtais noder citos, bet galvenais – kā zināšanas pārnest dzīvē”. Skolotājas prezentēja stundu norisi no idejas līdz snieguma vērtējumiem, direktoru vietnieces varēja aplūkot skolēnu veidotās ceļojumu somas, instalācijas, zīmējumus un iedvesmas darbus. Savu pieredzes stāstu par starpdisciplināro sadarbību turpināja arī skolu direktoru vietnieces – Benita Urtāne no Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas, Gundega Baranova no Tilžas pamatskolas, Aina Keiša no Rekavas vidusskolas un Tatjana Začeste no Baltinavas vidusskolas. Kolēģes bija gandarītas par pieredzes stāstiem, ar tiem iepazīstinās savu skolu skolotājus un atzina, ka starpdisciplinārā pieeja padara mācības atraktīvākas un paaugstina mācību praktisko jēgu.

Skolu direktoru vietnieku metodiskās apvienības vadītāja Ināra Konivale dalījās ar kursos “Kritiskās domāšanas pieejas un stratēģijas mācību procesa efektivitātei un aktuālu sabiedrisko norišu izpratnei” gūtajām atziņām, prezentēja dažādas metodes, kuras var izmantot mācību procesā.

Novada izglītības darba speciāliste Terēza Čudarkina iepazīstināja ar noteikumu par izglītojamo un pedagogu apbalvošanu Balvu novadā projektu un aktualizēja jautājumus par mācību priekšmetu olimpiādēm.

Novada izglītības darba speciāliste Maruta Brokāne iepazīstināja ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību, kā arī aktualizēja jautājumu par apvienotajiem eksāmeniem un piekļuves nosacījumiem, kā arī par diagnosticējošo darbu rezultātiem.

Lai arī seminārs bija plašs un garš, direktoru vietnieku acīs nemanīja nogurumu, bet staroja gandarījums un prieks par dzirdēto un redzēto. Aprīlī dalīšanās pieredzē turpināsies Tilžas pamatskolā un Eglaines pamatskolā.

Informāciju sagatavoja: skolu direktoru vietnieku izglītības jomā metodiskās apvienības vadītāja Ināra Konivale