Izglītība

26.oktobrī notika sociālās un pilsoniskās mācību jomas tiešsaistes sanāksme, kurā jomas koordinatore Mudīte Stepanova kopā ar skolotājiem pārrunāja šī mācību gada aktualitātes.

Skolotāji tika informēti par politikas un tiesību 17. olimpiādes, vēstures valsts 30. olimpiādes norises laiku 9.klasei un 10.-12.klasei, rosinot iepazīties ar olimpiāžu norises kārtību, kā arī par Latvijas un novadu mācības atklāto  olimpiādi, kas norisināsies trīs vecumgrupās: A grupā 4. – 6. klašu skolēni (līdz 14 gadiem);  B grupā 7.-9. klašu skolēni (15-17 gadi);  C grupā 10.-12.klašu skolēni.

Tika sniegta informācija par izglītojamo iespējām piedalīties dažādos konkursos: 4.-12. klašu skolēniem: “Vēsture ap mums” ar tēmu -   Iela un tās nosaukums, 6. - 12. klašu skolēniem: "Pagātnes spēks, šodienas drošībai!", kā arī Satversmes tiesas organizētajā konkursā “Ikviena cilvēka cieņa digitālajā vidē,” eseju konkursā “Nacionālā identitāte  vienotā Eiropā”, Junior Achievement Latvia (JA Latvia) radošuma un finanšu pratības konkursos „Biznesa pasakas” un ”Mana vārdnīciņa” 4.-9. klašu skolēniem.

Skolotāji tika iepazīstināti ar pieejamajiem atbalsta materiāliem  -  Augstākās tiesas izglītojoši materiāli par tiesu ar izveidotiem  video: "Kāpēc ir vajadzīgas tiesas?", "Lietu veidi tiesā" un "Tiesnesis" ar lejupielādējamām  darba lapām un to komentāriem;  Eiropas pilsoņu iniciatīvas izstrādāti mācību materiāli "Eiropas Savienības demokrātija darbībā".

31.oktobrī  “Swedbank” piedāvā īpašu finanšu pratības iniciatīvu 1.-12.klasēm “Naudas diena”, kas notiks tiešsaistē visā Latvijā. Tajā videolekciju formātā interaktīvā, vieglā un aizraujošā veidā stāstīs, kas ir nauda, kāpēc svarīga budžeta plānošana, kā pelnīt naudu un kā to gudri ieguldīt.

Sanāksmē tika aktualizēta centralizēto eksāmenu - valsts pārbaudes darbu statistika, atgādinot, ka šajā mācību gadā eksāmens būs nokārtots, iegūstot vismaz 15%.

Jomas koordinatore aktualizēja 2024.gada marta foruma tēmu Gulbenē - no tradicionālās audzināšanas uz audzināšanu kā integrētu izglītības procesa daļu, tostarp sociāliemocionālā kompetence un ieradumu veidošana izglītojamajiem, aicinot kolēģus dalīties pieredzē. Pedagogi pārrunājot izmaiņas vērtēšanā ar 2024.gada 1.septembri, iepazinās ar metodisko līdzekli “Skolēnu mācību sasniegumu summatīvā vērtēšana” un summatīvo darbu piemēriem temata nobeiguma darba plānošanā un veidošanā.

Tikšanās laikā skolotājas Inta Ludborža un Anita Stepanova dalījās ar atziņām no Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības ”Vasaras dienām 2023” Gulbenē. Skolotāja Inta dalījās pieredzē par gūto praktiskajā seminārā pedagogiem „Vidzemes augstskola: sadarbības partneris izglītībā”.

Jomas koordinatore pateicās visiem skolotājiem par piedalīšanos sanāksmē un vēlēja, lai rudens vēji aiznes prom rūpes un piepilda ar mieru.

Informāciju sagatavoja: sociālās un pilsoniskās mācību jomas koordinatore Mudīte Stepanova