Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs

Portugāles nevalstiskajai organizācijai Youth of the Future bija iespēja uzņemt programmu Erasmus+ apmācību kursu “Go Entrepreneur, Go Green”, kas notika no 27. oktobra līdz 4. novembrim, uzņemot dalībniekus no Kipras, Grieķijas, Bulgārijas, Itālijas, Spānijas, Latvijas, Turcijas, kā arī no Portugāles organizācijām. Projekta tēma bija par zaļo uzņēmējdarbību un zaļās domāšanas ilgtspēju sabiedrībā. Projekts ne tikai iepazīstināja ar definīcijām un izteicienus par tēmu - zaļā uzņēmējdarbība, bet arī kalpoja, lai informētu dalībniekus par finansēšanas metodēm, start-up iespējām, lai tas darbotos, kā ilgtspējas instruments.

Viena no veiksmīgākajām aktivitātēm bija divu komandu debates. Abām komandas bija dota frāze, kas bieži vien izraisa duālas pārdomas, par zaļajām idejām sabiedrībā un ilgtspējību, katrs apgalvojums tika aizstāvēts no piekrītu un neatbalstu pozīcijas. Tas bija aizraujoši, jo bieži dalībniekiem bija jāaizstāv no pozīcijām, kurām viņi patiesībā neticēja, un tas lika visiem saprast citus jūsu aspektus par to pašu tēmu.

Otra populāra populāra aktivitāte bija dalībnieku jaunu uzņēmumu izveide un finansējuma pieprasīšana no biznesa "eņģeļiem" finansējuma saņemšanai. Patiesībā šī bija atsauce uz amerikāņu televīzijas šovu “Shark Tank”, kurā investoriem apmaiņā pret finansējumu tiktu piešķirts pašu kapitāls. Šis izvērtās ļoti reāla darbība, jo saruna neapstājās tikai pie idejas un sākotnējo finansējumu, bet arī to, kā uzņēmumam bija paredzēts attīstīties 3 līdz 5 gadus vēlāk. Tika pārrunāti arī iespējamie reklāmas kanāli un notika mērķa grupas portreta veidošana.

Latviju šajā aktivitātē pārstāvēja biedrības “Kalmārs” biedri un brīvprātīgie – Agnese Puļča, Aleksandrs Sņegovs un Gunita Mincāne, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar jauniešiem, uzņēmējdarbību un zaļo domāšanu. Eiropa kopumā ir uzņēmusi zaļās domāšanas kursu, kas atspoguļojas pasākumos, aktivitātes un projektu darbībā kopumā. Jo ir pienācis laiks rūpēties par planētu, lai to izglābtu un nodotu nākamajām paaudzēm. Starptautisko projektu pieredze ir vērtīga, lai apzinātos savas vērtības un to iedzīvināšanu projektu aktivitātēs, lai izglītotu kopienu. Jaunā pieredze un sadarbības izveidošana ir lielākais pienesums turpmākā darba organizēšanai un zaļās idejas popularizēšanai.


Teksts: Gunita Mincāne