Procesa apraksts
Pakalpojuma pieprasīšana
Sociālos pakalpojumus persona vai tās likumiskais pārstāvis pieprasa Sociālajā dienestā vai sociālās rehabilitācijas institūcijā.
Lai saņemtu sociālo pakalpojumu, persona vai tās likumiskais pārstāvis uzrāda personu apliecinošu dokumentu un iesniedz Sociālajā dienestā vai sociālās rehabilitācijas institūcijā:
1. iesniegumu;
2. izmeklētāja, prokurora, izmeklēšanas grupas dalībnieka vai administratīvā pārkāpuma lietu izskatījušās institūcijas (amatpersonas) lēmumu vai Kriminālprocesa likumā noteiktajā gadījumā - tiesas lēmums par personas atzīšanu par cietušo;
3. tiesas vai tiesneša lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību vai policijas lēmums par nošķiršanu).
Iesniegumu var iesniegt klātienē, pa pastu, e-pastu (ar drošu elektronisko parakstu).Pakalpojuma saņemšana
1. Cietušās personas vispirms saņem psihologa vai sociālā darbinieka slēdzienu, kurā ietvertas rekomendācijas pakalpojuma sniedzējiem.
Sociālais darbinieks vai psihologs sagatavo speciālista atzinumu piecu darbdienu laikā pēc personas iesnieguma saņemšanas.
2. Sociālais dienests piecu darbdienu laikā pieņem lēmumu:
- par cietušo rehabilitācijas pakalpojuma piešķiršanu, tā saņemšanas laiku, kā arī, ja nepieciešams, transporta izmaksu kompensācijas apjomu, ja persona saņem cietušo rehabilitācijas pakalpojumu dzīvesvietā;
- par cietušo rehabilitācijas pakalpojuma piešķiršanu un personas uzņemšanu cietušo rehabilitācijas pakalpojuma saņēmēju rindā Sociālajā dienestā, kurā persona ir vērsusies;
- par atteikumu piešķirt cietušo rehabilitācijas pakalpojumu, ja: personas statuss vai iesniegtie dokumenti (arī pēc precizējošas informācijas saņemšanas) neatbilst šo noteikumu prasībām.
3. Pakalpojumu sniedz iespējami tuvu personas dzīvesvietai, izņemot gadījumu, ja persona izteikusi pamatotu vēlmi saņemt pakalpojumu citā administratīvajā teritorijā, vai tas nepieciešams personas drošības apsvērumu dēļ.
Cietušo rehabilitācijas pakalpojumu sniedz vienā no šādiem veidiem:
•sociālās rehabilitācijas kursa veidā – līdz 30 dienām sociālās rehabilitācijas institūcijā ar izmitināšanu;
• individuālas konsultāciju veidā – ne vairāk par desmit 45 minūtes ilgām psihologa, jurista vai sociālā darbinieka konsultācijām, kuras var saņemt arī bez izmitināšanas.
Sociālais dienests noslēdz ar katru pakalpojuma sniedzēju līgumu, kurā ir atrunāts pakalpojuma sniegšanas termiņš.