Statuss:
Noslēdzies
att
att

Biedrība “Kalmārs” sadarbībā ar Balvu Bērnu un jauniešu centru realizē projektu “Soli pa solim” līgums nr. BNP/2019/3.47/441/LI Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

“Soli pa solim” startēja jau septembra sākumā ar grupas izveidošanas aktivitāti “Es nāku, gaidiet!”, oktobra saliedēšanas pasākumu “Turi buru”. Oktobrī arī sekoja nedēļa, intensīva radoša darba, kas veidoja projekta iesaistīto jauniešu komandu.

Pirmdien jaunieši pavadīja tehnisku lietu pasaulē, darbojoties pārī jaunieši kopīgi veidoja robotus, sekojot instruktāžām. Šī aktivitāte pierādīja jauniešiem, ka viņi paši spēja radīt savu oriģinālu robotu un doties ar to cīņā, piedzīvojot dažādas emocijas gan prieku, gan zaudējumu.

Tehnisko inovāciju dienā jaunieši piedalījās eksperimentā, kurš arī veidoja jauniešos pārliecību par vēlmi izmēģināt jaunas lietas un nebaidīties, jo ikviena pieredze ir vērtīga. Šī bija lieliska iespēja iejusties nepopulārā profesijā, kura ir gan radoša, gan saistīta ar inženierzinātnēm.

Dzīvesprasmju diena pārvērtās par dažādu iespēju virpuli, kā jau tas arī ir dzīvē, jaunieši saņem iespējas un viss atkarīgs no viņiem pašiem, kā viņi izmanto šīs iespējas un ļaujas tām. Jaunieši darbojās trīs sekcijās – spēļu, rotaļu, izmēģinot savas sadarbības prasmes, mākslas sekcijā, kur katrs varēja ļauties radošumam un darboties jaunā tehnikā.

Mākslinieku dienā jaunieši izmēģināja savu roku dažādos mākslas un mākslas terapijas veidos, lai katrs spētu atrast sev piemērotāko veidu, kā strādāt ar savām emocijām un reproducēt tās, tikt galā ar emociju sastrēgumiem. Jaunieši strādāja gan ar faktūru, veidoja unikālus interjera priekšmetus, un veidoja suvenīrus. Darbi notika individuāli, lai katrs jaunietis pats spētu analizēt sevi un savus iekšējos pārdzīvojumus un saprast, kā radoša aktivitāte un māksla spētu iemācīt katram, kā tikt galā ar emocijām.

Piektdien aktivitātē “Dejas garša” jaunieši varēja iepazīties ar dejas terapijas metodēm un vingrinājumiem. Izpildot dažādus vingrinājumus muskuļu tonusa līdzsvarošanai, kustību organizēšanai, pasniedzēji pusaudžiem palīdzēja izprast cilvēku kustību mehāniku. Cilvēku psihes un ķermeņa sintēzi nodarbību noslēgumā palīdzēja izjust relaksācijas vingrinājumi.

Projekta aktivitātes turpināsies vēl divus mēnešus, tiek plānoti vēl divi pasākumi un vairākas neformālās projekta dalībnieku tikšanās.

Gunita Prokofjeva,
Balvu Bērnu un jauniešu centra
Speciālists jaunatnes politikas jautājumos